fot. Quick-Step Alpha Vinyl Team

Jak co roku Het Nieuwsblad rozdało swoje nagrody Flandrien Trofee. Wśród mężczyzn trofeum otrzymał Remco Evenepoel, najlepszą panią została Lotte Kopecky, a jako pomocnika wyróżniono Ilana Van Wildera.

22-letni Belg wygrał w męskim plebiscycie, ale jego przewaga nad drugim Woutem van Aertem (triumfatorem 3 ostatnich edycji) nie była wcale tak wielka, jak można by się spodziewać. Na pocieszenie dla kolarza Jumbo-Visma on także do domu wrócił ze statuetką – otrzymał trofeum za najciekawszy moment roku 2022. Podium w głosowaniu uzupełniła sensacja tego sezonu, 20-letni Arnaud De Lie.

Wyniki wśród mężczyzn:
1. Remco Evenepoel – 510 pkt
2. Wout van Aert – 438 pkt
3. Arnaud De Lie – 308 pkt
4. Jasper Philipsen – 301 pkt
5. Dylan Teuns – 183 pkt

W kategorii pań głosów oddano zdecydowanie mniej, a zwyciężczynią po raz 3 z rzędu została Lotte Kopecky. Wygrane w Ronde van Vlaanderen i Strade Bianche Donne, a także srebro Mistrzostw Świata to wystarczające argumenty by Belgijka w swoim kraju nie miała sobie równych.

Wyniki wśród kobiet:
1. Lotte Kopecky – 125 pkt
2. Julie De Wilde – 92 pkt
3. Shari Bossuyt – 71 pkt
4. Febe Jooris – 48 pkt
5. Sanne Cant – 19 pkt

Tytuł pomocnika roku otrzymał Ilan Van Wilder, międzynarodowe statuetki trafiły w ręce Tadeja Pogačara i Annemiek van Vleuten, a Trophy Patrick Sercu przyznawane za występy poza szosą otrzymała Lotte Kopecky.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments