Foto: Tour of Oman

Fernando Gaviria po kilku latach w UAE Team Emirates zmieni barwy klubowe. 28-letni Kolumbijczyk będzie numerem 1 na sprinty w Movistar Teamie, z którym podpisał roczną umowę.

O tym transferze mówiło się od dawna i nareszcie się potwierdził. Fernando Gaviria przejdzie do swojego trzeciego w karierze World Teamu, acz z kontraktem na tylko jeden sezon. 28-latek wcześniej reprezentował Etixx – Quick Step (sierpień 2015 – 2018) i UAE Team Emirates (2019-22). Wraz z Kolumbijczykiem na ten moment nie przechodzi żaden z jego pociągowych, choć w plotkach sporo mówiło się o 39-letnim Maximiliano Richeze.

Dla Fernando Gavirii to z pewnością pewien zjazd, albowiem dwie dotychczasowe ekipy dużo bardziej słynęły z odnoszenia dziesiątek zwycięstw czy pracy na rzecz swoich sprinterów. Ostatnimi czasy u Kolumbijczyka było jednak dość krucho z wygranymi na najwyższym poziomie i nie ma co się dziwić, że ten musiał poszukać nowej drużyny. Nauczony błędami Movistar Team wie z kolei, że chcąc pozostać w World Tourze trzeba zbierać punkty we wszystkich startach, a tak głośne nazwisko jak Fernando Gaviria może im w tym pomóc.

W dorobku 28-latka znajdziemy m.in. 5 etapów i cyklamenową koszulę z Giro d’Italia, 2 odcinki Tour de France, 3 sukcesy podczas Tour de Pologne, a w sumie 49 zawodowych zwycięstw. W tym roku były jednak takowe tylko dwa, w zeszłym sezonie jeden, a zatem wyraźnie widać jak daleko od optymalnej dyspozycji był kolumbijski sprinter.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments