Mattias Skjelmose Jensen (Trek – Segafredo) wygrał klasyfikację generalną wyścigu w Luksemburgu. Drugie zwycięstwo na etapie wywalczył Valentin Madouas (Groupama – FDJ). 

Ostatni etap Skoda Tour Luxembourg rozpoczynał się w Mersch, a kończył w stolicy księstwa. Kolarze mieli do przejechania ponad 178 kilometrów, a po drodze czekało na nich kilka oznaczonych i nieoznaczonych podjazdów.

Po kilku atakach utworzyła się ucieczka w składzie: Felix Gall (AG2R Citroën Team), Sander Armée (Cofidis), Pierre Rolland (B&B Hotels – KTM) i Joel Nicolau (Caja Rural – Seguros RGA). Najwyżej sklasyfikowanych zawodnikiem był Austriak z AG2R Citroën Team, który miał ponad dwie minuty straty do lidera.

Przewaga harcowników wyniosła maksymalnie około trzy minuty.

Na górskich premiach walczył głównie lider tej klasyfikacji Joel Nicolau. Hiszpan zapewnił sobie koszulkę dla najlepszego górala wyścigu w Luksemburgu. W peletonie pracę wykonywali przede wszystkim kolarze Trek – Segafredo.

60 kilometrów przed metą przewaga wynosiła jeszcze ponad dwie minuty. Jako pierwszy z ucieczki odpadł wspomniany Hiszpan z ekipy Caja Rural – Seguros RGA. Z peletonu skontrował natomiast Lars van den Berg (Groupama – FDJ).

Na pierwszej lotnej premii trzy sekundy wywalczył Rolland. Lars van den Berg został doścignięty, ale na kolejną akcję zdecydował się Bastien Tronchon (AG2R Citroën Team). Na rundach usytuowane były dwa podjazdy, na których peleton mocno się naciągał.

Także na drugiej lotnej premii walczyła ucieczka, a trzy sekundy zdobył Gall, który zdecydował się na atak. Austriak na 4 kilometry przed metą miał pół minuty przewagi. Jednak kiedy na czoło peletonu wyszli zawodnicy Team Arkéa Samsic dystans zaczął maleć.

Na ostatnim podjeździe przed metą Gall został doścignięty. Na czele pojawiło się czterech kolarzy: lider wyścigu Mattias Skjelmose Jensen (Trek – Segafredo), drugi w klasyfikacji Kévin Vauquelin (Team Arkéa Samsic), Valentin Madouas i Kevin Geniets (obaj Groupama – FDJ).

Walka trwała do ostatnich metrów. Najszybszy był Madouas, a o centymetry drugie miejsce wywalczył Skjelmose Jensen. To wystarczyło Duńczykowi do wygrania klasyfikacji generalnej wyścigu. Trzeci był Kévin Vauquelin (Team Arkéa Samsic).

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułWollongong 2022: Harmonogram transmisji telewizyjnych
Następny artykułOkolo Slovenska 2022: Jasper Haest wygrywa ostatni etap, Josef Cerny „generalkę”
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments