fot. Lubelskie Perła Polski

Będziemy mieli w Polsce nowy zespół dedykowany orlikom. Lubelskie Perła Polski to projekt tworzony przez osoby związane z Boras Lewart Team Lubartów i skupiający się w 100% wokół zawodników do lat 23.

Pod koniec sierpnia na Facebooku pojawiła się informacja o założeniu nowego zespołu krajowego, w którym zatrudnienie znajdą polscy orlicy. Z każdym kolejnym dniem pojawia się coraz więcej konkretów, więc to dobry moment by podzielić się z Państwem tym, co na ten moment wiadomo.

Wiadomo, że przy ogłaszaniu tego typu spraw zawsze wszystko wygląda pięknie, dziękuje się sponsorom i wyznacza sobie ambitne cele. Tym razem można mieć jednak podparcie dla tez zawartych w powitalnym poście ekipy, bowiem pojawiły się już pierwsze informacje na temat tego jacy kolarze zasilą Lubelskie Perłę Polski.

Do zespołu mającego swoją siedzibę na wschodzie naszego kraju dołączyli już m.in. dwaj aktualni mistrzowie Polski – złoty medalista w szosowym wyścigu ze startu wspólnego w kategorii junior z Nowego Dworu Mazowieckiego, czyli Kajetan Wąsowicz, a także wielokrotny zwycięzca krajowych czempionatów na przełajach, torze i szosie – Łukasz Juszczak. Obaj zawodnicy będą w przyszłym roku pierwszorocznymi orlikami. Postawiono także na zawodników z Boras Lewart Team Lubartów (Vova Tkachenko i Rafał Staszczak) oraz z UKS Avatar – stąd przyjdą świetny w tym sezonie Mikołaj Szulik (w tym roku m.in. wygrana w Złotym Kole w Dobczycach) oraz Marek Filapek.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments