fot. Giro di Sicilia

Bahrain Victorious ogłosiło dwa zespoły rozwojowe, z którymi zacieśni współpracę od 2023 roku. Cycling Team Friuli i Cannibal U19 International Development Team będą oficjalnie współpracować z Bahrain Victorious i jego partnerami technicznymi, aby rozwijać i wykorzystywać wiedzę i sprzęt zespołu, dając młodym, utalentowanym kolarzom jasną drogę do WorldTour.

Cycling Team Friuli już od dłuższego czasu jest mocno powiązane właśnie z tą ekipą. Polscy kibice mogli to zaobserwować np. podczas Karpackiego Wyścigu Kurierów, kiedy za wygrywającym tegoroczną klasyfikację generalną Franem Miholjevićem podążały auta właśnie Bahrain Victorious. Funkcjonująca od 2005 roku włoska ekipa to prawdziwa kuźnia talentów – w ostatnich latach ścigali się tam m.in. Giovanni Aleotti i Jonathan Milan.

Cannibal U19 International Team funkcjonuje z kolei od 10 lat, ale skupia się na zawodnikach niższej kategorii wiekowej niż włoska drużyna. Belgijski klub, nazwany na cześć bohatera kolarstwa Eddy’ego Merckxa, pracując z najlepszymi młodymi kolarzami na świecie osiąga wiele świetnych wyników i ma na swoim koncie kilka zwycięstw w tym sezonie, w szczególności wygraną w klasyfikacji generalnej Aubel-Thister-Stavelot. Jednym z jej zawodników jest Polak – Antoni Kida.

Tworzymy system, który pomaga inspirować i rozwijać najlepszych młodych kolarzy od najmłodszych lat, aby mogli realizować swoje ambicje. CTF i Cannibal Team z biegiem czasu zbudowały już doskonałą infrastrukturę, co widać po ich utalentowanych zawodnikach i wynikach

— podsumował te współprace Milan Erzen, dyrektor zarządzający w Bahrain – Victorious.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments