Foto: Unipublic

Juan Sebastián Molano (UAE Team Emirates) wygrał wczoraj ostatni etap, a Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl) klasyfikację generalną hiszpańskiej Vuelty.

Ostatni etap Vuelta a España 2022 przez sporą część rywalizacji przebiegał w atmosferze święta, rozmów i zdjęć. Dopiero na rundach w Madrycie zaczęło się ściganie, które rozstrzygnął na swoją korzyść dość nieoczekiwanie Juan Sebastián Molano.

Tak naprawdę długo to do mnie dociera. Dziś pracowałem na rzecz Pascala Ackermanna i to było najważniejsze. Jednak kiedy zobaczyłem z boku Madsa Pedersena to nie mogłem pozwolić sobie na zwolnienie tempa. Jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny zespołowi. Chcę to zwycięstwo zadedykować mojej mamie i całej rodzinie

– powiedział wczoraj Kolumbijczyk z UAE Team Emirates.

To była bardzo ważna niedziela dla Remco Evenepoela, jego ekipy i całego belgijskiego kolarstwa. 22- letni Belg wygrał swój pierwszy wielki tour w karierze i mógł już się wczoraj z tego oficjalnie cieszyć:

Teraz już to do mnie dotarło. W sobotę było we mnie mnóstwo emocji, ale wiedziałem, że musimy jeszcze dojechać do Madrytu. Było bardzo nerwowo, ale udało się przetrwać. To wielka historia dla mnie, drużyny i całego kraju. Możemy być dumni z pracy, którą wykonaliśmy w ciągu trzech tygodni.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments