fot. Radosław Makuch / Grand Prix Cycling Races Series

Tom Sexton (Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling) wygrał prolog wyścigu Turul Romaniei. Na ósmej pozycji uplasował się Tobiasz Pawlak (HRE Mazowsze Serce Polski).

Zmagania w Turul Romaniei zainaugurował 2100-metrowy prolog w centrum Satu Mare. Trasa była całkowicie płaska i ulokowano na niej dwa nawroty. W rywalizacji wzięły udział dwie polskie ekipy kontynentalne – HRE Mazowsze Serce Polski (Alan Banaszek, Tobiasz Pawlak, Piotr Brożyna, Adam Stachowiak, Tomasz Budziński, Adrian Banaszek) i Voster ATS Team (Patryk Stosz, Maciej Paterski, Mateusz Grabis, Jakub Murias, Damian Papierski, Szymon Rekita).

fot. procyclingstats,com

Jako pierwszy na trasę prologu wyruszył Luigi-Ionut Raducu z reprezentacji Rumunii i pokonał ją w czasie 2:49,80. Nie utrzymał się jednak na prowadzeniu zbyt długo – kolejni kolarze uzyskiwali coraz lepsze wyniki, a na czoło wysunął się doświadczony Jan Barta (Elkov-Kasper; 2:34,59). Mistrza Czech po chwili wyprzedził Tom Sexton (Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling; 2:30,54), który wyśrubował najlepszy czas.

Bliscy poprawienia wyniku Nowozelandczyka byli między innymi Matus Stocek (ATT Investments; 2:34,99), Eduard-Michael Grosu (Drone Hopper – Androni Giocattoli; 2:31,86), Brendan Rhim (Wildlife Generation Pro Cycling; 2:33,99), Nicolas Dalla Valle (Giotti Victoria – Savini Due; 2:31,07) czy Davide Plebani (Work Service Vitalcare Vega; 2:34,01), jednak żadnemu z nich nie udało się wyprzedzić Toma Sextona.

Przez kilkadziesiąt minut sytuacja w czołówce nie ulegała żadnym zmianom – prowadził Nowozelandczyk, plasujący się przed Nicolasem Dalla Valle, Eduardem-Michaelem Grosu, Brendanem Rhimem i Davide Plebanim. Czas pozwalający na awans do najlepszej piątki uzyskał dopiero Daniel Crista (Rumunia), który pokonał trasę w 2:32,96 i wskoczył na czwartą pozycję.

Po chwili z tego miejsca zepchnął go Aaron Gate (Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling; 2:32,16) – zespołowy kolega lidera. Do końca prologu w ścisłej czołówce nie doszło do żadnych zmian.

Najlepszy czas z Polaków uzyskał Tobiasz Pawlak (HRE Mazowsze Serce Polski) – 2:34,06 – co dało ósmą pozycję.

Wyniki prologu Turul Romaniei 2022:

Results powered by FirstCycling.com

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments