fot. Team DSM

Mischa Bredewold (Parkhotel Valkenburg) zwyciężyła na ostatnim etapie Simac Ladies Tour po ataku na sześć kilometrów do mety. Prowadzenie w klasyfikacji obroniła Lorena Wiebes (Team DSM).

Zmagania w worldtourowym Simac Ladies Tour zakończyły się pagórkowatym etapem, poprowadzonym po rundach w okolicach Arnhem. Na pierwszym okrążeniu, pokonywanym siedmiokrotnie, ulokowano kilometrowy podjazd o nachyleniu 3,7%. Druga część etapu została rozegrana na pofałdowanej, 8-kilometrowej rundzie.

fot. procyclingstats.com

Do etapu w koszulce liderki przystąpiła Lorena Wiebes z Team DSM.

Od samego startu zawodniczki, chcąc wykorzystać sprzyjającą atakom trasę, próbowały oderwać się od peletonu. Ucieczkę zdołały uformować: aktywna od samego startu Kristie van Haaften (Parkhotel Valkenburg), Maelle Grossetete (FDJ – SUEZ – Futuroscope), Eline van Rooijen (AG Insurance NXTG) oraz Jeanne Koorevaar (Liv Racing Xstra). Mimo że kolarki wypracowały sobie ponad minutę przewagi, ataków w peletonie nie brakowało.

Wysokie tempo doprowadziło do złapania uciekinierek po około 45 kilometrach rywalizacji. Jeszcze przed półmetkiem rywalizacji, na czele utworzył się drugi odjazd, w którym znalazły się: Elynor Backstedt (Trek-Segafredo), Soraya Paladin (Canyon//SRAM Racing) i Amanda Spratt (Team BikeExchange – Jayco). Zawodniczki odjechały głównej grupie na ponad 3 minuty, jednak gdy zameldowały się na finałowych rundach w Arnhem, przewaga zaczęła maleć.

Ze względu na pracę kolarek Team Jumbo-Visma, Plantur-Pura i Team DSM, trzyosobowa ucieczka została zlikwidowana 12 kilometrów przed metą. Doścignięcie odjazdu na nowo rozpoczęło serię ataków w peletonie. Od grupy próbowały oderwać się takie zawodniczki, jak Alison Jackson (Liv Racing Xstra), Tamara Dronova-Balabolina (Roland Cogeas Edelweiss Squad), Mischa Bredewold (Parkhotel Valkenburg) czy Eleonora Camilla Gasparrini (Valcar – Travel & Service).

Dwie ostatnie kolarki, po ataku na 6 kilometrów do mety, wypracowały sobie kilkusekundową przewagę i zdołały utrzymać ją aż do kreski. W końcówce najszybsza była Mischa Bredewold, a podium uzupełniły Eleonora Camilla Gasparrini i Lorena Wiebes, która wygrała finisz z peletonu. Holenderka z Team DSM zwyciężyła w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Wyniki 6. etapu Simac Ladies Tour 2022:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułIn the footsteps of the Romans 2022: Maciej Paterski triumfuje w „generalce”, Adam Kristof Karl wygrał ostatni etap
Następny artykułTour of Britain 2022: Corbin Strong sensacyjnym zwycięzcą na początek
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments