W niedzielę, 4 września w Starachowicach przeprowadzone zostaną pierwsze, historyczne Mistrzostwa Polski w kolarstwie gravelowym. Ta dość nowa, ale zdobywająca coraz większą popularność dyscyplina kolarska, która skutecznie zdobywa serca rowerzystów w całym kraju. Wszechstronność roweru „szutrowego” umożliwia jazdę zarówno na szosie, ale także w lesie czy właśnie po drogach gruntowych. W tym roku, pod auspicjami Międzynarodowej Unii Kolarskiej odbędą się pierwsze Mistrzostwa Świata we włoskim Veneto.

W naszym kraju inauguracyjne zawody wyłaniające Mistrzów Polski odbędę się 4 września, w Starachowicach. Przygotowane zostały dwie trasy, długa, ok. 100 km (oficjalny dystans, kategorie z i bez licencji) oraz wersja o połowę krótsza dla kategorii Junior/Junior Młodszy oraz Amator. Więcej informacji znajduje się na stronie https://gravelman.pl/

Trasę w Starachowicach sprawdził wielokrotny Mistrz Polski – Andrzej Kaiser – jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zawodników specjalizujących się w zarówno w MTB, CX a ostatnio także w szutrowej odmianie kolarstwa. Po zakończeniu rekonesansu powiedział:

„Trasa kompletna, godna Mistrzostw. Jest na niej wszystko, co powinno być – szutry, asfalty, bruk, leśne ścieżki, strome ścianki i gruntowe single. Będzie szybko, ale też technicznie, odcinki brukowe, segmenty rodem ze słynnego Paris-Roubaix. Jestem pod wrażeniem, jak kompletną trasę oferuje teren w okolicach Starachowic”.

ZAPRASZAMY. Pierwsze Gravelowe Mistrzostwa – 04.09.2022 w Starachowicach!

Zgłoszenia: https://dostartu.pl/gravelowe-mistrzostwa-polski-v7629

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments