fot. Dolnośląski Związek Kolarski

W Walimiu rozpoczęły się tegoroczne Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. Pierwszego dnia rywalizacji mistrzowskie tytuły obroniły: Monika Brzeźna (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław; elita), Kamila Mróz (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier; U23) i Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska; juniorka), natomiast wśród juniorek młodszych najlepsza była Weronika Wąsaty (Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów).

W piątek rozpoczęły się tegoroczne Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski, rozgrywane w Walimiu. Pierwszego dnia imprezy rozdano medale wśród elity kobiet, orliczek, a także juniorek i juniorek młodszych. Zawodniczki rywalizowały na pokonywanej kilkukrotnie, 15-kilometrowej rundzie o przewyższeniu 354 metry.

Wyścig elity kobiet, podobnie jak przed rokiem, zakończył się udaną szarżą Moniki Brzeźnej (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław), która przecięła linię mety ponad 5 minut przed Alicją Ulatowską (LK UKS Pszczyna). Na trzecim miejscu uplasowała się Antonina Białek z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Najlepszą orliczką była natomiast Kamila Mróz (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier), która również obroniła tytuł mistrzyni Polski zdobyty przed rokiem w Łukowicy.

W kategorii do lat 23, podium uzupełniły Sara Prusińska (KK LARK Ziemia Darłowska) oraz Maja Wróblewska (TKK Pacific Toruń Nestle Fitness Cycling Team).

O medale walczyły też juniorki i juniorki młodsze. W zmaganiach starszej kategorii, z dużą przewagą, triumfowała Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska), która – podobnie jak Monika Brzeźna i Kamila Mróz – w ubiegłym roku również zdobyła złoty medal Górskich Szosowych Mistrzostw Polski. Na kolejnych pozycjach linię mety przecięły Barbara Cywińska (Medisept Mayday Team) i Agata Kowalska (UKS Copernicus Toruń / ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław), która od 5 sierpnia jest stażystką jedynej polskiej ekipy UCI.

Na koniec dnia rozegrano wyścig juniorek młodszych – tym razem obrona tytułu była niemożliwa, gdyż ubiegłoroczna mistrzyni, Karolina Chojnacka (obecnie ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław), jest już juniorką. Nową właścicielką biało-czerwonej koszulki została Weronika Wąsaty (Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów), która w końcówce była szybsza od Aleksandry Stawiraj (UKS Koźminianka Koźminek) i Alicji Matuły (Warszawski Klub Kolarski).

Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski 2022 potrwają do niedzieli.

Wyniki: elita i U23, juniorka, juniorka młodsza

Regulamin (w tym program zawodów)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments