Jeśli komuś przez całe lato brakowało kolarskich wyzwań, to oto nadchodzi wyścig, który zadowoli najbardziej wybrednych. To Twarda Skóra, której prowadząca przez siedlecką ziemię trasa liczy 216 kilometrów.

Jazda rozpocznie się w Kotuniu w sobotę 27 sierpnia i szybko się nie skończy. Przygotowany przez organizatorów – Lokalną Grupę Działania Ziemi Siedleckiej – dystans wymagać będzie nie tylko kondycji, ale i psychicznej wytrwałości. Trudy jazdy wynagrodzić mają malownicze miejscowości oraz zielone tereny nadrzeczne, będące krajobrazem sobotniego wyścigu. Peleton przejedzie przez trzynaście gmin powiatu siedleckiego. Dodatkowo, licząca ponad 200 kilometrów trasa wytyczona została po sprawdzonych, przyjaznych delikatnym kołom szosach. Na kolarki i kolarzy czekać będą cztery bufety regeneracyjne. Rywalizacja będzie prowadzona w grupach wiekowych oraz w kategorii Open – o dokładność wyników zadba elektroniczny pomiar czasu. Na wszystkich, którzy dotrą do mety, czekają pamiątkowe medale z kolekcjonerskiej kolekcji.

Pomysłodawcą wyścigu Twarda Skóra jest wójt gminy Kotuń, Grzegorz Góral. Został do tego zainspirowany doświadczeniami swojego przyjaciela, Tomasza Skóry, człowieka wielu pasji i Kawalera Orderu Uśmiechu, który znany jest jako wolontariusz i działacz społeczny. A przy tym od lat pasjonuje się kolarstwem szosowym. Panowie, wraz z przedstawicielami wszystkich trzynastu gmin powiatu siedleckiego, zaprosili do współpracy także Cezarego Zamanę, kolarskiego mistrza Polski oraz triumfatora Tour de Pologne. Zaangażowanie wybitnego zawodnika zapewniło profesjonalną techniczną organizację wyścigu, a także z pewnością pomogło w promocji Twardej Skóry.

Wszystkie informacje o wyścigu Twarda Skóra oraz zapisy on-line można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia: https://twardaskora.pl/

Zadanie jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Powiat Siedlecki w ramach realizacji zadania publicznego.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments