fot. Israel-Premier Tech

Michael Woods oraz Chris Froome będą liderami drużyny Israel-Premier Tech podczas tegorocznej edycji wyścigu Vuelta a España. Obaj przeszli niedawno zakażenie wirusem Covid-19, zatem nie mieli idealnych przygotowań do hiszpańskiego wielkiego touru. 

Chris Froome jest dwukrotnym zwycięzcą Vuelty i bardzo ten wyścig lubi. Ma nadzieję, że pomimo perturbacji zdrowotnych będzie w stanie pomóc drużynie w osiągnięciu dobrych rezultatów.

– Covid dotknął mnie bardziej niże się spodziewałem, ale teraz jestem już w pełni zdrowy i wróciłem do normalnych obciążeń treningowych. Nie były to takie przygotowania do Vuelty, jakich się spodziewałem, ale wciąż mam nadzieję na to, że wspólnie z drużyną będziemy w stanie zaliczyć kolejny wielki tour pełen sukcesów. Nie jest tajemnicą, że Vuelta jest jednym z moich ulubionych wyścigów w kalendarzu i nie mogę się doczekać, kiedy ponownie będę ścigał się w Hiszpanii

– powiedział Chris Froome w oświadczeniu prasowym wydanym przez drużynę Israel-Premier Tech.

Woods z kolei będzie walczył o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej i też ma nadzieję, że gorszy los wreszcie się od niego odwróci. Kanadyjczyk miał kraksę w pierwszym tygodniu Tour de France i potem nie mógł już złapać odpowiedniego rytmu.

– Teraz, po zakażeniu Covidem, wszystko jest w porządku. Na szczęście ta choroba nie dokuczała mi zbyt długo. Zdecydowanie dłużej zajęło mi dochodzenie do siebie po kraksie w Tour de France. Przed Vueltą wykonałem solidny dwutygodniowy blok treningowy w Andorze, więc czuję się pewny i optymistycznie nastawiony przed Vueltą

– dodał Michael Woods.

Pełny skład drużyny Israel-Premier Tech na wyścig Vuelta a España 2022: Chris Froome, Patrick Bevin, Mike Woods, Alessandro De Marchi, Itamar Einhorn, Omer Goldstein, Daryl Impey oraz Carl Fredrik Hagen.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments