fot. INEOS Grenadiers

Magnus Sheffield (INEOS Grenadiers) był najszybszy na trasie jazdy indywidualnej na czas duńskiej „etapówki” i przejął koszulkę lidera.

Drugiego dnia Tour of Denmark na kolarzy czekała „czasówka” rozgrywana wokół miejscowości Assens. Do pokonania było 12 kilometrów po płaskiej trasie.

Jako pierwszy barierę 14 minut złamał Johan Price-Pejtersen (reprezentacja Danii) 13’57”. Prawie 90 sekund stracił do niego Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers). Lepiej od Polaka pojechał jego kolega z ekipy Egan Bernal – 14’52”.

Świetnie pojechał kolejny kolarz INEOS Grenadiers, czyli Geraint Thomas. Brytyjczyk okazał się szybszy od Duńczyka o siedem sekund i został nowym, wirtualnym liderem. Niezły wynik wykręcił Jakub Kaczmarek (HRE Mazowsze Serce Polski) – 14’39”.

Kolejnym liderem został Mattias Skjelmose Jensen (Trek – Segafredo) – 13’38”, ale jego czas po chwili o trzy sekundy poprawił Magnus Sheffield (INEOS Grenadiers).

Ostatecznie to Amerykanin był dzisiaj najlepszy i dodatkowo przejął koszulkę lidera klasyfikacji generalnej. Drugi był Mattias Skjelmose Jensen (Trek – Segafredo), a trzeci Christophe Laporte (Team Jumbo – Visma).

Najlepszym z Polaków okazał się Alana Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), który stracił minutę i zajął 40. miejsce. Dopiero 113 miejsce wywalczył „Kwiato”. W klasyfikacji generalnej Alan Banaszek jest 36.

 

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments