fot. Tour de l'Avenir

Kolejny z talentów szlifowanych w zespole Gianniego Savio, czyli Drone Hopper – Androni Giocattoli, trafi do World Touru. Jefferson Alexander Cepeda przeszedł ze skutkiem natychmiastowym do EF Education-EasyPost.

Nie ma chyba drugiej takiej ekipy w peletonie jak Drone Hopper – Androni Giocattoli. Jej właściciel, Gianni Savio, wyspecjalizował się w łowieniu wielkich talentów, głównie z Ameryki Południowej, a następnie na sprzedaży tych kolarzy do lepszych ekip jeszcze w trakcie trwania ich kontraktu z włoskim zespołem. Kolejnym kolarzem, który podąża tą drogą jest Jefferson Alexander Cepeda.

24-letni Ekwadorczyk dotychczas najmocniej prezentował się podczas wyścigów poprzedzających Giro d’Italia. Rok temu był 4. w klasyfikacji generalnej Tour of the Alps, w tym sezonie na 2. pozycji zakończył Giro di Sicilia – Tour of Sicily. Niestety dla niego w mocniejszej stawce zawsze już czegoś brakowało, ale istnieje teraz szansa, że pod skrzydłami Jonathana Vaughtersa kariera Jeffersona Alexandra Cepedy wystrzeli. Ekwadorczyk podpisał 2,5-roczny kontrakt.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments