fot. PKOl

Po sukcesach w indywidualnej jeździe na czas, juniorzy i juniorki młodsze z Reprezentacji Polski pokazali się z bardzo dobrej strony w wyścigach ze startu wspólnego, wchodzących w skład Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF 2022). W rywalizacji juniorów młodszych srebro zdobył Patryk Goszczurny, natomiast brąz wywalczył Michał Strzelecki.

Młodzi kolarze i kolarki rozpoczęli rywalizację w Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy we wtorek, indywidualną jazdą na czas. Reprezentacja Polski zdobyła wtedy dwa medale – Patryk Goszczurny (KTK Kalisz) sięgnął po złoto, a Anna Gaborska (Szczeciński Klub Kolarski) uplasowała się na trzeciej pozycji.

Dziś rozegrano wyścigi ze startu wspólnego, w których Reprezentanci i Reprezentantki Polski również poradzili sobie znakomicie. W obydwu kategoriach o zwycięstwie zadecydował finisz z okrojonego peletonu. Wśród juniorów młodszych, którzy rywalizowali na 68-kilometrowej trasie ze startem i metą w Bańskiej Bystrzycy, triumfował Belg Cedric Keppens. Na pozostałych medalowych pozycjach uplasowali się Polacy – drugie miejsce zajął Patryk Goszczurny, a trzeci był Michał Strzelecki (LUKS Dwójka Stryków). W wyścigu wystartował też Marceli Pera (KTK Kalisz), który zajął 46. miejsce.

Juniorki młodsze miały do pokonania o 8 kilometrów mniej. Złoty medal zdobyła Cat Ferguson (Wielka Brytania), która finiszowała przed Paulą Jessicą Ostiz (Hiszpania) i Beatrice Temperoni (Włochy). Dwa kolejne miejsca zajęły Polki – Weronika Wąsaty (Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów) i Oliwia Kępczyńska (ALKS Stal Grudziądz). W czołowe dziesiątce uplasowała się też brązowa medalistka w indywidualnej jeździe na czas, Anna Gaborska, która zakończyła rywalizację na ósmej pozycji.

Wyniki juniorów młodszych

Wyniki juniorek młodszych

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments