fot. Ertzui Film / Canyon

Z dwoma liderkami na klasyfikację generalną do Francji rusza niemiecki zespół Canyon//SRAM Racing. Jedną z nich będzie Katarzyna Niewiadoma, drugą zaś Pauliena Rooijakkers.

Wyścig Tour de France Femmes 2022 liczyć będzie 8 etapów, które odbędą się w dniach 24-31 lipca. Trudności z każdym kolejnym dniem będą narastać, a finał to piękna wspinaczka pod La Super Planche des Belles Filles. Na liście startowej znajdziemy praktycznie wszystkie sławy kolarstwa, albowiem każdy chce zaznaczyć swoją obecność w premierowej edycji tej imprezy.

Na czele Canyon//SRAM Racing znajdą się Pauliena Rooijakkers i Katarzyna Niewiadoma. Ta pierwsza to 29-letnia Holenderka, która w tym roku m.in. wygrała Durango – Durango czy była 3. w klasyfikacji generalnej Tour de Suisse Women. 27-letnia Polka z kolei rusza do Francji po 3. miejscu w końcowym zestawieniu Women’s Tour w połowie czerwca.

Moim celem jest zwycięstwo. Chcę wygrać etap i zdobyć miejsce na podium. Jestem bardzo zadowolona z moich przygotowań. Wszystko poszło bardzo dobrze, a ja czuję się gotowa, aby ruszyć z Paryża i zacząć walkę

— powiedziała przed Tour de France Femmes Katarzyna Niewiadoma.

Zdjęcie

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments