fot. Lotto-Soudal

20-letni Belg, który jest sprinterskim odkryciem tego sezonu, pozostanie w drużynie Lotto-Soudal przynajmniej do końca 2024 roku. 

Dla Arnaud De Lie sezon 2022 jest pierwszym na poziomie World Tour. Pomimo bardzo młodego wieku i braku doświadczenia zaczął wygrywać już w styczniu w klasykach na Majorce. Pochodzący z Walonii kolarz nie startuje jeszcze w największych kolarskich wyścigach, ale przecieranie szlaków w nieco mniejszych idzie mu bardzo dobrze.

Oto, co miał do powiedzenia po złożeniu podpisu na nowym kontrakcie z drużyną Lotto-Soudal.

– Czuję się w tej drużynie bardzo dobrze. Od razu zintegrowałem się z kolarzami, dyrektorami sportowymi i obsługą. Drużyna pracowała dla mnie praktycznie od pierwszego wyścigu, w jakim wystartowałem. Abym miał pewność na finiszach, otrzymałem pełne wsparcie. To obustronne zaufanie sprawiło, że zdecydowałem się przedłużyć mój kontrakt

– skomentował De Lie.

Z kolei główny menadżer drużyny Lotto-Soudal John Lelangue przyznał, że jest pozytywnie zaskoczony tak dobrą postawą młodego Walończyka już od pierwszego sezonu w World Tourze.

– To, co Arnaud pokazał w tym roku jest niesamowite. Jeździł w naszej drużynie development i wiedzieliśmy, że ma talent, ale nigdy nie spodziewaliśmy się, że jako neo-pro będzie miał na koncie już sześć zwycięstw i że będzie w stanie rywalizować z najlepszymi. Kolarze tacy jak Arnaud De Lie są przyszłością naszej drużyny. Bardzo się cieszymy z przedłużenia z nim kontraktu

– powiedział Lelangue.

Teraz Arnaud De Lie skoncentruje się na drugiej części sezonu, a następnie będzie pracował nad tym, aby w przyszłym sezonie startować w jeszcze lepszych wyścigach. Marzy mu się chociażby zwycięstwo w Nokere Koerse.

Poniżej można obejrzeć video nagrane przez drużynę Lotto-Soudal promujące przedłużenie kontraktu z Arnaud De Lie. Kolarz wywodzi się z rolniczych tradycji i układa na nim ze snopów siana napis 2024, a następnie rozbiera się i pokazuje koszulkę swojej drużyny. 😉

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments