Stefan Bissegger
fot. UAE Tour

Zaczynamy Wielką Pętlę! O godzinie 16:00 rampę startową opuści pierwszy kolarz i rozpoczną się trzy tygodnie pięknych emocji. Zmagania otwiera jazda indywidualna na czas o długości 13200 metrów prowadzona ulicami stolicy Danii – Kopenhagi.

Szczęśliwcem, który to otworzy tegoroczne Tour de France jest Jérémy Lecroq z B&B Hotels – KTM. To on jako pierwszy zaprezentuje się publiczności punktualnie o 16:00, jako ostatni rampę startową opuści z kolei o 18:55 Marc Soler z UAE Team Emirates. To oznacza, że niedługo po 19 poznamy pierwszego lidera tegorocznej Wielkiej Pętli.

Praktycznie wszyscy faworyci, tak czasówki jak i klasyfikacji generalnej, wyruszą na trasę w pierwszej części stawki. Jest to związane z tym, że później może zepsuć się pogoda i dyrektorzy sportowi chcą uniknąć ewentualnych strat na tym podłożu. Tym samym około 17:30 może się okazać, że będziemy już tylko czekali na dokończenie rywalizacji, a komentatorzy będą analizowali straty między faworytami zamiast opisywać bieżące wydarzenia.

W stawce mamy 4 Polaków. O 16:25 wystartuje Maciej Bodnar (TotalEnergies), drugi z naszych ruszy o 17:49 Rafał Majka (UAE Team Emirates), o 18:40 swój pojedynek z czasem rozpocznie Łukasz Owsian (Team Arkéa Samsic), a o 18:47 rampę startową opuści Kamil Gradek (Bahrain – Victorious).

Kolejność startu do jazdy indywidualnej na czas – 1. etapu Tour de France 2022:
Faworyci klasyfikacji generalnej są oznaczeni kursywą, a dzisiejszego etapu zostali pogrubieni.

Lp. Numer Godzina startu NAZWISKO i Imię Zespół
1 214 16:00:00  LECROQ Jérémy B&B Hotels – KTM
2 202 16:01:00  BAUER Jack Team BikeExchange – Jayco
3 192 16:02:00  BOIVIN Guillaume Israel – Premier Tech
4 182 16:03:00  BOASSON HAGEN Edvald TotalEnergies
5 175 16:04:00  MOLLEMA Bauke Trek – Segafredo
6 168 16:05:00  WELLENS Tim Lotto Soudal
7 158 16:06:00  SWIFT Connor Team Arkéa Samsic
8 144 16:07:00  BISSEGGER Stefan EF Education-EasyPost
9 138 16:08:00  ZEITS Andrey Astana Qazaqstan Team
10 122 16:09:00  BYSTRØM Sven Erik Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
11 115 16:10:00  HAMILTON Chris Team DSM
12 101 16:11:00  VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Deceuninck
13 91 16:12:00  GAUDU David Groupama – FDJ
14 87 16:13:00  TRATNIK Jan Bahrain – Victorious
15 77 16:14:00  THOMAS Benjamin Cofidis
16 61 16:15:00  MAS Enric Movistar Team
17 57 16:16:00  MØRKØV Michael Quick-Step Alpha Vinyl Team
18 42 16:17:00  GROSSSCHARTNER Felix BORA – hansgrohe
19 36 16:18:00  JUNGELS Bob AG2R Citroën Team
20 22 16:19:00  MARTÍNEZ Daniel Felipe INEOS Grenadiers
21 11 16:20:00  ROGLIČ Primož Jumbo-Visma
22 3 16:21:00  BJERG Mikkel UAE Team Emirates
23 213 16:22:00  GOUGEARD Alexis B&B Hotels – KTM
24 203 16:23:00  DURBRIDGE Luke Team BikeExchange – Jayco
25 195 16:24:00  NIV Guy Israel – Premier Tech
26 183 16:25:00  BODNAR Maciej TotalEnergies
27 171 16:26:00  PEDERSEN Mads Trek – Segafredo
28 161 16:27:00  EWAN Caleb Lotto Soudal
29 151 16:28:00  QUINTANA Nairo Team Arkéa Samsic
30 147 16:29:00  POWLESS Neilson EF Education-EasyPost
31 135 16:30:00  GRUZDEV Dmitriy Astana Qazaqstan Team
32 124 16:31:00  MEINTJES Louis Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
33 111 16:32:00  BARDET Romain Team DSM
34 105 16:33:00  PHILIPSEN Jasper Alpecin-Deceuninck
35 94 16:34:00  KÜNG Stefan Groupama – FDJ
36 81 16:35:00  HAIG Jack Bahrain – Victorious
37 71 16:36:00  MARTIN Guillaume Cofidis
38 64 16:37:00  JORGENSON Matteo Movistar Team
39 51 16:38:00  JAKOBSEN Fabio Quick-Step Alpha Vinyl Team
40 41 16:39:00  VLASOV Aleksandr BORA – hansgrohe
41 31 16:40:00  O’CONNOR Ben AG2R Citroën Team
42 21 16:41:00  THOMAS Geraint INEOS Grenadiers
43 18 16:42:00  VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma
44 4 16:43:00  LAENGEN Vegard Stake UAE Team Emirates
45 217 16:44:00  ROLLAND Pierre B&B Hotels – KTM
46 201 16:45:00  MATTHEWS Michael Team BikeExchange – Jayco
47 197 16:46:00  NEILANDS Krists Israel – Premier Tech
48 185 16:47:00  LATOUR Pierre TotalEnergies
49 178 16:48:00  STUYVEN Jasper Trek – Segafredo
50 162 16:49:00  FRISON Frederik Lotto Soudal
51 152 16:50:00  BARGUIL Warren Team Arkéa Samsic
52 142 16:51:00  GUERREIRO Ruben EF Education-EasyPost
53 132 16:52:00  RIABUSHENKO Alexandr Astana Qazaqstan Team
54 121 16:53:00  KRISTOFF Alexander Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
55 116 16:54:00  LEKNESSUND Andreas Team DSM
56 108 16:55:00  VAN KEIRSBULCK Guillaume Alpecin-Deceuninck
57 97 16:56:00  PINOT Thibaut Groupama – FDJ
58 82 16:57:00  CARUSO Damiano Bahrain – Victorious
59 78 16:58:00  WALSCHEID Max Cofidis
60 66 16:59:00  OLIVEIRA Nelson Movistar Team
61 54 17:00:00  CATTANEO Mattia Quick-Step Alpha Vinyl Team
62 47 17:01:00  SCHACHMANN Maximilian BORA – hansgrohe
63 38 17:02:00  PARET-PEINTRE Aurélien AG2R Citroën Team
64 24 17:03:00  GANNA Filippo INEOS Grenadiers
65 16 17:04:00  VAN AERT Wout Jumbo-Visma
66 1 17:05:00  POGAČAR Tadej UAE Team Emirates
67 215 17:06:00  LEMOINE Cyril B&B Hotels – KTM
68 208 17:07:00  SCHULTZ Nick Team BikeExchange – Jayco
69 193 17:08:00  CLARKE Simon Israel – Premier Tech
70 181 17:09:00  SAGAN Peter TotalEnergies
71 174 17:10:00  KIRSCH Alex Trek – Segafredo
72 163 17:11:00  GILBERT Philippe Lotto Soudal
73 156 17:12:00  LOUVEL Matis Team Arkéa Samsic
74 146 17:13:00  CORT Magnus EF Education-EasyPost
75 137 17:14:00  VELASCO Simone Astana Qazaqstan Team
76 126 17:15:00  PETIT Adrien Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
77 117 17:16:00  TUSVELD Martijn Team DSM
78 104 17:17:00  KRIEGER Alexander Alpecin-Deceuninck
79 93 17:18:00  GENIETS Kevin Groupama – FDJ
80 88 17:19:00  WRIGHT Fred Bahrain – Victorious
81 74 17:20:00  IZAGIRRE Ion Cofidis
82 65 17:21:00  MÜHLBERGER Gregor Movistar Team
83 52 17:22:00  ASGREEN Kasper Quick-Step Alpha Vinyl Team
84 44 17:23:00  KÄMNA Lennard BORA – hansgrohe
85 32 17:24:00  BOUCHARD Geoffrey AG2R Citroën Team
86 28 17:25:00  YATES Adam INEOS Grenadiers
87 15 17:26:00  LAPORTE Christophe Jumbo-Visma
88 6 17:27:00  MCNULTY Brandon UAE Team Emirates
89 216 17:28:00  MOZZATO Luca B&B Hotels – KTM
90 204 17:29:00  GROENEWEGEN Dylan Team BikeExchange – Jayco
91 198 17:30:00  WOODS Michael Israel – Premier Tech
92 184 17:31:00  BURGAUDEAU Mathieu TotalEnergies
93 176 17:32:00  SIMMONS Quinn Trek – Segafredo
94 167 17:33:00  VERMEERSCH Florian Lotto Soudal
95 153 17:34:00  BOUET Maxime Team Arkéa Samsic
96 141 17:35:00  URÁN Rigoberto EF Education-EasyPost
97 133 17:36:00  DOMBROWSKI Joe Astana Qazaqstan Team
98 125 17:37:00  PASQUALON Andrea Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
99 118 17:38:00  VERMAERKE Kevin Team DSM
100 106 17:39:00  PLANCKAERT Edward Alpecin-Deceuninck
101 92 17:40:00  DUCHESNE Antoine Groupama – FDJ
102 84 17:41:00  MOHORIČ Matej Bahrain – Victorious
103 76 17:42:00  PEREZ Anthony Cofidis
104 68 17:43:00  VERONA Carlos Movistar Team
105 56 17:44:00  LAMPAERT Yves Quick-Step Alpha Vinyl Team
106 45 17:45:00  KONRAD Patrick BORA – hansgrohe
107 34 17:46:00  COSNEFROY Benoît AG2R Citroën Team
108 27 17:47:00  VAN BAARLE Dylan INEOS Grenadiers
109 13 17:48:00  KRUIJSWIJK Steven Jumbo-Visma
110 5 17:49:00  MAJKA Rafał UAE Team Emirates
111 212 17:50:00  BARTHE Cyril B&B Hotels – KTM
112 207 17:51:00  MEZGEC Luka Team BikeExchange – Jayco
113 196 17:52:00  HOULE Hugo Israel – Premier Tech
114 188 17:53:00  VUILLERMOZ Alexis TotalEnergies
115 173 17:54:00  GALLOPIN Tony Trek – Segafredo
116 164 17:55:00  JANSE VAN RENSBURG Reinardt Lotto Soudal
117 154 17:56:00  CAPIOT Amaury Team Arkéa Samsic
118 148 17:57:00  RUTSCH Jonas EF Education-EasyPost
119 136 17:58:00  MOSCON Gianni Astana Qazaqstan Team
120 127 17:59:00  VAN DER HOORN Taco Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
121 112 18:00:00  DAINESE Alberto Team DSM
122 102 18:01:00  DILLIER Silvan Alpecin-Deceuninck
123 96 18:02:00  MADOUAS Valentin Groupama – FDJ
124 85 18:03:00  SÁNCHEZ Luis León Bahrain – Victorious
125 73 18:04:00  GESCHKE Simon Cofidis
126 67 18:05:00  TORRES Albert Movistar Team
127 53 18:06:00  BAGIOLI Andrea Quick-Step Alpha Vinyl Team
128 43 18:07:00  HALLER Marco BORA – hansgrohe
129 33 18:08:00  CHEREL Mikaël AG2R Citroën Team
130 26 18:09:00  ROWE Luke INEOS Grenadiers
131 14 18:10:00  KUSS Sepp Jumbo-Visma
132 2 18:11:00  BENNETT George UAE Team Emirates
133 218 18:12:00  SCHÖNBERGER Sebastian B&B Hotels – KTM
134 206 18:13:00  JUUL-JENSEN Christopher Team BikeExchange – Jayco
135 191 18:14:00  FROOME Chris Israel – Premier Tech
136 186 18:15:00  OSS Daniel TotalEnergies
137 172 18:16:00  CICCONE Giulio Trek – Segafredo
138 166 18:17:00  VAN MOER Brent Lotto Soudal
139 155 18:18:00  HOFSTETTER Hugo Team Arkéa Samsic
140 145 18:19:00  DOULL Owain EF Education-EasyPost
141 134 18:20:00  FELLINE Fabio Astana Qazaqstan Team
142 123 18:21:00  GOOSSENS Kobe Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
143 113 18:22:00  DEGENKOLB John Team DSM
144 103 18:23:00  GOGL Michael Alpecin-Deceuninck
145 95 18:24:00  LE GAC Olivier Groupama – FDJ
146 86 18:25:00  TEUNS Dylan Bahrain – Victorious
147 75 18:26:00  LAFAY Victor Cofidis
148 63 18:27:00  IZAGIRRE Gorka Movistar Team
149 58 18:28:00  SÉNÉCHAL Florian Quick-Step Alpha Vinyl Team
150 48 18:29:00  VAN POPPEL Danny BORA – hansgrohe
151 35 18:30:00  DEWULF Stan AG2R Citroën Team
152 23 18:31:00  CASTROVIEJO Jonathan INEOS Grenadiers
153 12 18:32:00  BENOOT Tiesj Jumbo-Visma
154 8 18:33:00  HIRSCHI Marc UAE Team Emirates
155 211 18:34:00  BONNAMOUR Franck B&B Hotels – KTM
156 205 18:35:00  JANSEN Amund Grøndahl Team BikeExchange – Jayco
157 194 18:36:00  FUGLSANG Jakob Israel – Premier Tech
158 187 18:37:00  TURGIS Anthony TotalEnergies
159 177 18:38:00  SKUJIŅŠ Toms Trek – Segafredo
160 165 18:39:00  KRON Andreas Lotto Soudal
161 157 18:40:00  OWSIAN Łukasz Team Arkéa Samsic
162 143 18:41:00  BETTIOL Alberto EF Education-EasyPost
163 131 18:42:00  LUTSENKO Alexey Astana Qazaqstan Team
164 128 18:43:00  ZIMMERMANN Georg Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
165 114 18:44:00  EEKHOFF Nils Team DSM
166 107 18:45:00  SBARAGLI Kristian Alpecin-Deceuninck
167 98 18:46:00  STORER Michael Groupama – FDJ
168 83 18:47:00  GRADEK Kamil Bahrain – Victorious
169 72 18:48:00  PÉRICHON Pierre-Luc Cofidis
170 62 18:49:00  ERVITI Imanol Movistar Team
171 55 18:50:00  HONORÉ Mikkel Frølich Quick-Step Alpha Vinyl Team
172 46 18:51:00  POLITT Nils BORA – hansgrohe
173 37 18:52:00  NAESEN Oliver AG2R Citroën Team
174 25 18:53:00  PIDCOCK Thomas INEOS Grenadiers
175 17 18:54:00  VAN HOOYDONCK Nathan Jumbo-Visma
176 7 18:55:00  SOLER Marc UAE Team Emirates

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments