fot. Dariusz Krzywański

Mazowiecki Leoncin okazał się być szczęśliwym dla Macieja Bodnara. 37-latek reprezentujący na co dzień francuską ekipę TotalEnergies po raz ósmy w karierze zdobył tytuł mistrza Polski. Podium uzupełnili Kamil Gradek oraz Szymon Rekita.

Na elitę mężczyzn czekała dokładnie ta sama trasa, co na startujących dwie godziny wcześniej orlików. Runda prowadziła z Leoncina do położonych w Kampinoskim Parku Narodowym Górek, gdzie po 8,5km kolarze nawracali na agrafce. Dziewiątka zawodników do pokonania miała 51km, czyli 3 takie rundy.

Jako pierwszy rampę startową o 14:15 opuścił Michał Brauliński (Power of Science Performance Lab), a następnie co 2 minuty do walki z czasem ruszali kolejni zawodnicy. Byli to kolejno Kamil Gradek (Bahrain – Victorious), Marcin Białobłocki (Olsztyński Klub Sportowy „Warmia i Mazury”), Daniel Staniszewski (HRE Mazowsze Serce Polski), Szymon Rekita (Voster ATS Team) i Piotr Brożyna (HRE Mazowsze Serce Polski). Jako ostatnia ruszała trójka zeszłorocznych medalistów – w odwrotnej kolejności niż w Chmielnie byli to kolejno Łukasz Wiśniowski (EF Education-EasyPost), Filip Maciejuk (Bahrain – Victorious) i Maciej Bodnar (TotalEnergies).

Po 17km na prowadzeniu był broniący tytułu Maciej Bodnar (19:46), zaś za jego plecami plasowali się kolejno Szymon Rekita (20:03), Kamil Gradek (20:08), Marcin Białobłocki (20:18), Piotr Brożyna (20:24), Filip Maciejuk (20:28), Łukasz Wiśniowski (20:38), Daniel Staniszewski (21:04) i Michał Brauliński (21:08).

Jako pierwszy na ostatnią rundę ruszył Kamil Gradek – kolarz Bahrain – Victorious odrobił dwie minuty do swojego rywala, a jego wynik po 34km wynosił 40:30. Aż 45 sekund tracił do niego już Marcin Białobłocki. Bardzo dobrze nadal jechał Szymon Rekita – z wynikiem 40:39 spadł wprawdzie za Gradka, ale nadal trzymał się na medalowej pozycji. Na prowadzeniu umocnił się Maciej Bodnar (40;06), a tuż za wirtualnym podium kręcił z kolei Filip Maciejuk (41:04).

Nic nie zmieniło się już do samego końca – po swój kolejny tytuł w karierze sięgnął Maciej Bodnar! Srebro zawiśnie na szyi Kamila Gradka, a brązowy medal zdobył Szymon Rekita. Niespełna 3 sekundy do podium zabrakło Filipowi Maciejukowi. Już jutro z czasem zmierzą się najlepsze panie, a także juniorzy i juniorki.

Wyniki jazdy indywidualnej na czas elity mężczyzn w ramach Mistrzostw Polski 2022:
1. Maciej Bodnar (TotalEnergies) 1:00:18
2. Kamil Gradek (Bahrain – Victorious) +0:13
3. Szymon Rekita (Voster ATS Team) +1:05.96
4. Filip Maciejuk (Bahrain – Victorious) +1:08.87
5. Marcin Białobłocki (Olsztyński Klub Sportowy „Warmia i Mazury”) +1:46
6. Piotr Brożyna (HRE Mazowsze Serce Polski) +2:04
7. Łukasz Wiśniowski (EF Education-EasyPost) +2:25
8. Daniel Staniszewski (HRE Mazowsze Serce Polski) +3:38
9. Michał Brauliński (Power of Science Performance Lab) +5:28

guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Gratulacje dla Bodiego ale… ten tytuł świadczy o tym jak słabi są pozostali kolarze… Zero postępów Maciejuka czy Brożyny… Blado to widzę

Wujek leon
Wujek leon

40 mln kraj i 9 zawodników…

Darek
Darek

Obraz stanu nędzy posiadania polskiego kolarstwa. 9 zawodników, na drogach tysiące kolarzy amatorów, ale nic z tego nie wynika. Martwi słaba postawa Filipa Maciejuka, nie widać postępów, a jazda na czas to jego specjlaność

Amator
Amator

Żałuję że nie wystartowałem bo miejsce w 10 pewne

Lesław
Lesław

Kamień z serca, że Białobłocki poza podium. Niech wraca na wyścigi amatorskie, tam potrafi kozaczyć.

Michal
Michal

Amator i zdobyłbyś 1 punkt UCI !