fot. Team SD Worx

Demi Vollering (Team SD Worx) była najlepsza na finałowym etapie Vuelta a Burgos Feminas, kończącym się na Lagunas de Neila. Na drugim miejscu linię mety przecięła Juliette Labous (Team DSM) i to ona sięgnęła po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Ostatni etap Vuelta a Burgos Feminas mierzył 125 kilometrów i prowadził z Covarrubias na szczyt podjazdu pod Lagunas de Neila (11,9 km; 6,2%). Po drodze kolarki miały do pokonania dwie górskie premie – ulokowane na Alto de Arroyo (4,7 km; 2,1%) i Alto del Collado de Vilviestre (3,5 km; 4%) – a także jeden lotny finisz.

Podobnie jak w Giro d’Italia, tempo w pierwszej części ostatniego etapu Vuelta a Burgos Feminas było bardzo wysokie i żadnej zawodniczce nie udało się zabrać w ucieczce. Ta uformowała się mniej więcej w połowie etapu i znalazło się w niej pięć zawodniczek – Lotte Kopecky, Anna Schackley (Team SD Worx), Elise Chabbey (Canyon//SRAM Racing), Marie Le Net (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope) oraz Lucinda Brand (Trek-Segafredo). Mocna ucieczka początkowo wypracowała sobie minutową przewagę, jednak szybko zaczęła ona spadać i przez kolejne 20 kilometrów utrzymywała się na poziomie 30 sekund.

Na podjeździe pod Alto del Collado de Vilviestre, na który jako pierwsza zameldowała się Anna Shackley, różnica między ucieczką a peletonem wzrosła do minuty i 20 sekund. Główna grupa kontrolowała jednak odjazd i dogoniła go jeszcze przed rozpoczęciem wspinaczki pod Lagunas de Neila.

W pierwszej części finałowego podjazdu na czoło wyścigu wysforowały się Paula Andrea Patino (Movistar Team), Juliette Labous (Team DSM) i Demi Vollering (Team SD Worx). Najmocniejsza z tej trójki była Demi Vollering i to ona wjechała na Lagunas de Neila jako pierwsza. Drugie miejsce zajęła Juliette Labous, natomiast podium uzupełniła Evita Muzic (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope).

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Juliette Labous.

Wyniki czwartego etapu Vuelta a Burgos Feminas 2022:

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2022: Tom Dumoulin przyznał, że „bak jest pusty”
Następny artykułGiro d’Italia 2022: Giulio Ciccone triumfuje „na solo”
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments