Photo Gomez Sport

Bardzo ciekawe zestawienia posyła na holenderski klasyk hiszpańska drużyna Movistar Team. Wśród pań faworytkami z pewnością będą Annemiek van Vleuten, Emma Norsgaard i Arlenis Sierra, a w męskim wyścigu zobaczymy bardzo odmłodzony skład, którego liderem powinien być Alex Aranburu.

Tak się jakoś składa ostatnimi czasy, że fani Movistaru to raczej powinni oglądać zmagania pań, a u panów jedynie sprawdzać wyniki i zastanawiać się co tym razem poszło nie tak. Pod nieobecność niezwykle doświadczonego Alejandro Valverde to bowiem u kobiet należy dopatrywać się szans na sukces tej ekipy w rywalizacji podczas Amstel Gold Race.

Na czele drużyny z pewnością stanie 39-letnia Annemiek van Vleuten, acz Holenderce pomóc może fakt, że rywalki nie będą mogły się oglądać wyłącznie na nią. Movistar Team posyła do Holandii także świetnie dysponowaną Emmę Norsgaard. Dunka zna już w tym roku smak zwycięstwa w wyścigu jednodniowym. W coraz lepszej formie jest także Arlenis Sierra – Kubanka była 4. podczas Ronde van Vlaanderen. Skład uzupełnią Aude Biannic, Katrine Aalerud i Paula Andrea Patiño.

Ciekawie za to wygląda sytuacja u panów. Wyników szukać mają stosunkowo młodzi zawodnicy – najstarszy z kolarzy Movistaru podczas Amstel Gold Race będzie miał ledwie 26 lat. Liderem powinien być 11. przed rokiem Alex Aranburu – Hiszpan wytrzyma podjazdy, a na finiszu potrafi zaskoczyć. Wielu będzie oczekiwać wyniku od Ivána García Cortiny, ale bądźmy szczerzy – 26-latek w dotychczasowych trzech startach w Piwnym Wyścigu jeszcze nigdy nie dotarł nawet do mety. Skład uzupełni ciekawa młodzież – Portorykańczyk Abner González, Brazylijczyk Vinicius Rangel Costa, aktywnie jeżdżący Johan Jacobs oraz Iñigo Elosegui i 4. w tegorocznym Mediolan-Turyn Max Kanter.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments