fot. CeramicSpeed

Policjanci z Boulder zwrócili się do lokalnej społeczności z prośbą o pomoc w odnalezieniu trzech wartościowych rowerów, które zostały skradzione podczas włamania mającego miejsce podczas minionego tygodnia. Sprawcy włamania są już w areszcie. 

W nocy z 30 na 31 marca miało miejsce włamanie do siedziby firmy CeramicSpeed w Boulder w Kolorado, podczas którego skradzione zostały trzy rowery o łącznej wartości około 80 tysięcy dolarów, czyli ponad 330 tysięcy złotych. Miejsce to jest centrum rozwoju technologicznego. Skradzione własności były jedynymi w swego rodzaju prototypami.

Pierwszy rower wyceniany na 40 tysięcy dolarów to prototyp i mocno zmodyfikowana wersja roweru Cervelo P5. Najbardziej istotną modyfikacją, która od razu rzuca się w oczy jest specyficzny układ napędu.
Heavily modified Cervelo P5 triathlon bikeHigh end bike wheelsDruga maszyna to również mocno zmieniona wersja roweru górskiego – Canyon Lux. Sprzęt ten wyceniony został na 30 tysięcy dolarów i podobnie jak w wyżej wspomnianym Cervelo, układ napędowy nie zawiera łańcucha, a oparty jest na prototypie, który testuje firma CeramicSpeed.

Black bike with blue accents heavily modified Canyon Lux full suspension mountain bike.

Trzeci z rowerów to wyceniany na 12 tysięcy dolarów elektryczny model od firmy Specialized, czyli Turbo Levo.

mountain bike blue with white lettering

Mamy nadzieję, że sprzęt szybko się odnajdzie, a złodzieje zostaną należycie ukarani.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments