fot. Copernicus

Za nami pierwszy z wyścigów w ramach Gandawa-Wevelgem 2022. Do mety dotarli już juniorzy, wśród których w czwórkowym finiszu najlepszym okazał się być reprezentant Włoch Thomas Capra. Najlepszym z biało-czerwonych był 8. Hubert Grygowski.

Na juniorów czekały 124km ze startem i metą w Ieper. Po drodze do pokonania były jednak zarówno bergi, jak i sektory brukowane. Zapowiadało to ciekawą rywalizację.

fot. Procyclingstats

Na trasie, jak to w imprezach juniorów, działo się bardzo wiele. W głównej ucieczce dnia jechało 9 zawodników, a wśród nich kręcił Dominik Ratajczak z reprezentacji Polski. Akcja ta zakończyła się na nieco ponad 30km przed metą, a wówczas do ataków ruszyli inni zawodnicy.

Działo się bardzo wiele, a kluczowe akcje oraz przeskoki miały miejsce już na ostatnich kilometrach. 10km przed metą przyspieszył Francuz Enzo Briand, do którego dołączyli kolejni zawodnicy. Szybko zyskali pół minuty i zanosiło się na to, że to właśnie oni rozegrają między sobą pojedynek o triumf.

Grupa walcząca o zwycięstwo liczyła 4 zawodników. Najlepszym okazał się być Włoch Thomas Capra, za którego plecami metę przecięli Tobias Svarre (Dania) i Jed Smithson (Wielka Brytania).

Ze stratą ledwie 11 sekund metę przeciął Hubert Grygowski. Najlepszemu z biało-czerwonych dało to 8. lokatę. Do mety dotarli także Łukasz Juszczak (40. miejsce, +50 sekund), Dawid Wika-Czarnowski (59. pozycja i +1:03) oraz Marek Kapela (70. lokata, +1:15).

Wyniki Gandawa-Wevelgem juniorów:

Poprzedni artykułGP Industria & Artigianato 2022: Zapowiedź wyścigu
Następny artykułVolta a Catalunya 2022: Andrea Bagioli wygrywa ostatni etap, Sergio Higuita generalkę
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments