Daniel Auer
fot. Team WSA KTM Graz p/b Leomo

Daniel Auer (WSA KTM Graz p/b Leomo) zwyciężył w rozgrywanym dziś GP Slovenian Istria. Na wysokiej, szóstej pozycji uplasował się najlepszy z Polaków – Marcin Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski), a czołową dziesiątkę zamknął Patryk Stosz (Voster ATS Team).

Wyścig GP Slovenian Istria rozgrywany był na trasie rozpoczynającej i kończącej się w Izoli i składał się z dwóch rund. Pierwsza z nich – ponad 30-kilometrowa – obfitowała w krótkie podjazdy, a najcięższym z nich była wspinaczka pod Baredi (4,2 km; 5,4%). Zmagania kończyły się na krótkiej, siedmiokilometrowej, lekko pofałdowanej pętli. Znalazło się na niej jedno wzniesienie (900 m; 4,6%).

W słoweńskiej jednodniówce wystartowało aż czternastu polskich zawodników – po sześciu w barwach ekip HRE Mazowsze Serce Polski (Adam Stachowiak, Piotr Brożyna, Tomasz Budziński, Marcin Budziński, Dominik Górak, Miłosz Ośko) i Voster ATS Team (Mateusz Kostański, Szymon Krawczyk, Mateusz Grabis, Artur Sowiński, Damian Papierski, Patryk Stosz), a także Piotr Pękala i Bartłomiej Proć z Santic-Wibatech.

Czteroosobową ucieczkę dnia utworzyli: Gal Glivar (Adria Mobil), Linus Rosner (Tirol KTM Cycling Team), Michael Konczer (Hrinkow Advarics Cycleang) i Daniel Turek (Team Felbermayr – Simplon Wels). Początkowo odjazd został odpuszczony na kilka minut, lecz z czasem jego przewaga malała i na 60 kilometrów do mety, gdy peleton rozpoczynał finałową, dużą rundę, jechał niecałą minutę przed główną grupą. Ucieczkę kontrolowała ekipa Cycling Team Friuli ASD, a pojedynczy zawodnicy innych zespołów, w tym Piotr Brożyna z HRE Mazowsze Serce Polski.

Około 45 kilometrów przed metą odjazd został doścignięty, a na czele peletonu mogliśmy zobaczyć koszulki drużyn, które dotychczas oszczędzały siły, ze względu na obecność swoich przedstawicieli w ucieczce – w tym Adria Mobil i Tirol KTM Cycling Team. Pracę swoich zespołowych kolegów wykorzystała bardzo mocna trójka: David Per (Adria Mobil), Fran Miholjevič (Cycling Team Friuli ASD) i Felix Engelhardt (Tirol KTM Cycling Team), która oderwała się od peletonu na wzniesieniu przed wjazdem na rundy w Izoli.

Czołówka na kolejnych kilometrach wypracowała sobie około 20-sekundową przewagę nad główną grupą, w której tempo nadawali między innymi zawodnicy Voster ATS Team i HRE Mazowsze Serce Polski. Ucieczka została doścignięta niespełna 4 kilometry do mety. Niedługo później na atak zdecydował się Daniel Auer (WSA KTM Graz p/b Leomo) i Oliver Stockwell (Cycling Team Friuli ASD). Duet zdołał utrzymać się przed peletonikiem, a na finiszu szybszy był Daniel Auer. Podium uzupełnił Nicolo Buratti, również z ekipy Cycling Team Friuli ASD.

Na szóstej pozycji uplasował się Marcin Budziński z ekipy HRE Mazowsze Serce Polski, a cztery lokaty niżej finiszował Patryk Stosz (Voster ATS Team).

Wyniki GP Slovenian Istria 2022:

Poprzedni artykułCholet – Pays de la Loire 2022: Sarreau po raz drugi w karierze najlepszy w Cholet
Następny artykułPer Sempre Alfredo 2022: Piękny powrót Hirschiego!
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments