fot. Martine Verfaillie

W miniony weekend Marek Kapela (Mazowsze Serce Polski U19) triumfował w juniorskim wyścigu jednodniowym na terenie Belgii – Izegem-Kachtem Juniors. Doskonałe trzecie miejsce zajął inny z Polaków – Jakub Kasparow (UKS Copernicus Toruń CCC).

Marek triumfował po dwójkowym sprincie, w którym pokonał reprezentanta
gospodarzy – Sama Neerinckxa. Oto, jak nasz młody zawodnik opisywał, jakże udane dla niego, zmagania z własnej perspektywy:

Jeszcze przed wyścigiem, po objechaniu trasy, wiedziałem, że będę chciał uciec od samego początku. Dobrze się rozgrzałem i stanąłem w pierwszym rzędzie na linii startu. Od razu po gwizdku zacząłem jechać na 100% po zmianach z paroma innymi chłopakami z przodu. Już po trzech kilometrach uformowała się 3-osobowa ucieczka. Od tamtego czasu jechaliśmy już równo po zmianach, konsekwentnie zwiększając przewagę nad peletonem. Do finiszu dojechaliśmy we 2 – ja i Sam Neerinckx. Po ostatnim zakręcie, około 300 metrów przed metą ustawiłem się od zawietrznej strony, przez co Belg na sprincie miał utrudnione zadanie. Sprint zaczął się 200 metrów przed metą, a ja wyprzedziłem go mniej więcej 50 metrów przed kreską i ostatecznie przekroczyłem ją jako pierwszy.

Markowi gratulujemy doskonałego rezultatu i życzymy powodzenia w kolejnych startach na arenie międzynarodowej!

Poprzedni artykułThibau Nys przedłuża umowę z Baloise Trek Lions do końca 2024 roku
Następny artykułSøren Kragh Andersen oraz John Degenkolb liderami Teamu DSM na Mediolan-San Remo
Kolarstwem interesuje się ponad połowę swojego życia. Uwielbia wszystko związane z tym zakręconym sportem pisanie, mówienie czy wreszcie samo uprawianie go sprawia mu masę radości. Na szosie trenuje z różnymi skutkami od 6 lat, ścigając się jako junior a obecnie amator.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments