fot. Team Sky

Geraint Thomas bardzo długo nie finalizował oficjalnie swoich negocjacji z INEOS Grenadiers. Jak się okazało w dniu wczorajszym finalnie obie strony ustaliły, że Walijczyk będzie reprezentował brytyjską ekipę przez kolejne 2 sezony.

Geraint Thomas ma na karku już 35 lat i z pewnością powoli zerka ku zakończeniu swojej kariery. Jak się jednak okazuje ani zwycięzca Tour de France 2018, ani włodarze zespołu, nie chcą jeszcze kończyć ważnej roli Walijczyka w sukcesach drużyny, a jak przyznał Rod Ellingworth przed Geraintem jeszcze niejeden sukces.

Warto przypomnieć, że 35-latek ma za sobą bardzo dobry sezon. Był 3. w Volta Ciclista a Catalunya, które zakończyło się trypletem INEOS Grenadiers, następnie wygrał Tour de Romandie i był 3. podczas Critérium du Dauphiné, gdzie wygrał jeden z etapów. Nie wiadomo co pokazałby podczas Wielkiej Pętli, bowiem już podczas trzeciego odcinka leżał w kraksie, która znacząco wpłynęła na jego dyspozycję.

Przed Geraintem Thomasem nie tylko kolejne wielkie wyzwania w postaci bycia potencjalną częścią sukcesu w Tour de France, ale także i coś nowego. Walijczyk planuje wystartować w ardeńskich klasykach, co będzie dla niego niewątpliwie innym doświadczeniem. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy już za kilka miesięcy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments