fot. BeKING

Choć Monako ma zaledwie 2 km2 powierzchni, to mieszka w nim wielu kolarzy. Fakt ten wykorzystać postanowił Matteo Trentin, który zorganizował BeKING – kolarskie wydarzenie odbywające się na ulicach tego miasta-państwa.

Były zawodnik CCC Team, obecnie jeżdżący razem z Rafałem Majką w barwach UAE Team Emirates, w organizacji imprezy widzi sposób na integrację kolarzy z resztą mieszkańców Monako. Najważniejszym celem było jednak zebranie pieniędzy na Fundację Księżnej Charlene oraz Fundację Michele Scarponiego. BeKing składało się z trzech wyścigów – dla zawodowców i amatorów (wziął w nim udział m.in. kierowca Formuły 1 – Valtteri Bottas), dla zawodowców i dzieci, a także gwóźdź programu – kryterium dla zawodowców.

BeKING

Uczestnikami tego ostatniego wydarzenia było wielu spośród najlepszych zawodników minionego sezonu. Wśród nich znaleźli się m.in. Primož Roglič – zwycięzca Vuelta a España, najlepszy w deszczowym Paris-Roubaix – Sonny Colbrelli, Jasper Stuyven, który podczas Milano-Sanremo pogodził wielką trójkę i przede wszystkim najlepszy kolarz świata – Tadej Pogacar. Nie zabrakło także innych gwiazd kolarstwa, jak Peter Sagan, Chris Froome, Sam Bennett, Michael Matthews, Geraint Thomas czy Elia Viviani.

Wyścig składający się z 40 rund o długości 1,2 kilometra wygrał Primož Roglič, który na mecie okazał się lepszy od Sonny’ego Colbrellego i Tadeja Pogacara. Słoweniec został więc pierwszym zwycięzcą BeKING, które według planów Matteo Trentina ma się odbywać również w kolejnych latach.

 

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments