fot. ASO / Aurelien Valiatte

Velo Magazin wybrał kolarza roku. Zgodnie z oczekiwaniami został nim Tadej Pogacar.

W minionym sezonie największym osiągnięciem Słoweńca było, podobnie jak przed rokiem, zwycięstwo w Tour de France. Rok temu nie wystarczyło mu to, by w największym plebiscycie w kolarskim świecie pokonać Primoza Roglica. Teraz udało mu się, zapewne także dzięki wielu dodatkowym osiągnięciom, takim jak zwycięstwa w UAE Tour, Tirreno-Adriatico czy przede wszystkim w dwóch monumentach – Liege-Bastogne-Liege czy Il Lombardia.

Nic więc dziwnego, że kolarz UAE Team zdecydowanie wyprzedził konkurencję. Poza nim na podium znaleźli się także Roglic i Wout Van Aert. To oznacza, że, w porównaniu do ubiegłego roku, jedyną zmianą w pierwszej trójce była zamiana Roglica i Pogacara na dwóch pierwszych miejscach.

Nagrodę przyznano także najlepszemu Francuzowi, a także najlepszemu juniorowi. Ta pierwsza nagroda po raz trzeci z rzędu przypadła w udziale Julianowi Alaphilippe’owi – mistrzowi świata z Flandrii. Natomiast tytuł najlepszego młodego zawodnika otrzymał Romain Gregoire – mistrz Europy i wicemistrz świata juniorów, a na dodatek 5. zawodnik juniorskiego Paryż-Roubaix.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments