Foto: Tour Colombia

Drugi rok z rzędu organizatorzy Tour Colombia, nazywanego do trzeciej edycji nazwą „Tour Colombia 2.1”, zdecydowali się na odłożenie przeprowadzenia swojej imprezy na kolejny sezon. Wszystkiemu winne są ograniczenia finansowe ze strony rządu.

Tour Colombia planowany był na dni 8-12.02.2022. Jedyna tak duża impreza w kraju to był strzał w dziesiątkę w pierwszych trzech edycjach – triumfowali tam wówczas kolejno Egan Bernal, Miguel Ángel López i Sergio Higuita. Niestety zabrakło w tym roku budżetu na organizację kolejnego wyścigu.

Na posiedzeniu Komitetu Wykonawczego, które odbyło się w nocy we wtorek 16 listopada, podjęto ostateczną decyzję o nie przeprowadzaniu tej imprezy ze względu na brak środków niezbędnych do przeprowadzenia wyścigu – te zostały przeznaczone głównie na inwestycje w zdrowie poczynione w związku z pandemią, które musiały poczynić rząd krajowy i władze poszczególnych departamentów, przez co organizatorzy zostali bez jakiegokolwiek wsparcia. Wielka szkoda, acz zrozumiała sprawa…

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments