fot. Getty Images Sport/ Deceuninck Quick-Step

Szef zespołu Deceuninck Quick-Step, Patrick Lefevere wskazuje na to, że decyzja o starcie Remco Evenepoela w jednym z przyszłorocznych Wielkich Tourów nie została jeszcze podjęta. 

Poszczególne kolarskie drużyny kreślą już plany swoich kolarzy przed rozpoczynająca się kampanią wyścigów w 2022 roku. Generalny menedżer ekipy Deceuninck Quick-Step, Patrick Lefevere w rozmowie z Het Nieuwsblad wypowiedział się na temat planów Remco Evenepoela na przyszły sezon.

Wciąż dyskutujemy wraz z zespołem, o tym jaki Grand Tour będzie najlepszy dla Remco Evenepoela w 2022 roku. Miałem swój pomysł i początkowo był to jego udział w Giro d’Italia. Jednakże wbrew temu, co myślą niektórzy ludzie, nie jestem dyktatorem w drużynie. Słucham też liderów zespołów, trenerów i dyrektorów sportowych, zanim podejmiemy decyzję dotyczącą harmonogramu startów, podczas pierwszego obozu treningowego w grudniu. Najpierw chcę, jednak w pełni poznać trasy wyścigów trzytygodniowych 

– powiedział Lefevere.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i obostrzenia związane z koronawirusem nie staną na drodze, to Remco Evenepoel zainauguruje swoje starty w sezonie 2022 w Argentynie podczas Vuelta a San Juan, gdzie triumfował w klasyfikacji generalnej w 2020 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments