fot. Team INEOS

Pomimo zakończenia kariery zawodniczej, Michał Gołaś nie zamierza żegnać się z kolarstwem. Rozpoczęcie współpracy z nim ogłosiła dziś ekipa Bahrain Victorious!

Gołaś spędził w zawodowym peletonie kilkanaście lat. Jeździł w takich grupach jak Unibet, Vacansoleil, Omega Pharma-Quick Step czy wreszcie Team Sky. Duże doświadczenie i fakt, że w czasie jazdy często wykazywał się kolarską inteligencją sprawiały, że dużo mówiło się o tym, że już wkrótce zostanie dyrektorem sportowym worldtourowej ekipy.

Wydawało się jednak, że tą worldtourową ekipą będzie INEOS Grenadiers – w końcu, jak sam Gołaś przyznawał w rozmowie z „Przeglądem Sportowym„, Dave Brailsford już dawno oferował mu pracę. Dlatego pewnym zaskoczeniem jest to, że były już reprezentant Polski wybrał Bahrain Victorious.

Jestem bardzo podekscytowany tym, że rozpocznę nowy rozdział w swoim kolarskim życiu. Mam sporo doświadczenia, którym chcę podzielić się z młodszymi kolegami. Z drugiej strony wiem, że w takiej drużynie jak Bahrain Victorious mogę się jeszcze wiele nauczyć

– powiedział mistrz Polski z 2012 roku po parafowaniu umowy z Bahrain Victorious.

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł

Gratulacje!

Michal
Michal

Brawo brawo brawo !!! Grutulacje

Darek
Darek

Świetna wiadomość. Powodzenia Panie Michale!