Alexandr Shefer
fot. Astana Qazaqstan Team

Nowym-starym głównym dyrektorem sportowym formacji Astana Qazaqstan Team został Alexandr Shefer. 50-latek obejmował już to stanowisko w latach 2007-2009, zanim nie zastąpił go Johan Bruyneel.

Alexandr Shefer to były zawodowy kolarz z Kazachstanu. W latach 1993-2003 reprezentował takie ekipy jak Asics – CGA, Alessio czy Saeco, a jego największym triumfem wydają się być wygrane w Giro di Toscana oraz Giro dell’Appennino czy 8. miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej Giro d’Italia 1996.

Po zakończeniu kariery pracował jako dyrektor sportowy w Astanie, a ostatni rok spędził na takim samym stanowisku w rosyjskiej formacji Gazprom – Rusvelo. To dla 50-latka powrót na pozycję głównego dyrektora sportowego w kazachskim zespole.

Bardzo się cieszę, że mogę ponownie wrócić do współpracy z zespołem Astana Qazaqstan. Czuję się pełen energii i inspiracji przed nowym sezonem. Jestem wdzięczny kierownictwu Gazpromu – Rusvelo za czas spędzony w tym zespole, za nowe doświadczenia, które tam zdobyłem oraz za zrozumienie i elastyczność w kwestii mojego powrotu do Astana Qazaqstan Team. Bardzo to doceniam. Cóż, nadchodzi nowy sezon, a zespół bardzo się zmieni w nadchodzącym roku, wyznaczy nowe ambitne cele i naprawdę nie mogę się doczekać, aby ponownie zacząć pracować ramię w ramię z Alexandrem Vinokurovem i wszystkimi moimi kolegami z zespołu

— opowiedział o tym ruchu Alexandr Shefer.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments