fot. Sylwester Szmyd / Facebook

Były polski kolarz, a obecnie trener i dyrektor sportowy w zespole BORA – hansgrohe – Sylwester Szmyd został zarekomendowany przez Komisję Konkursową PZKol na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski elity mężczyzn w kolarstwie szosowym.

Po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio po wielu latach współpracy z polską kadrą rozstał się Piotr Wadecki. Dlatego też na początku sierpnia Polski Związek Kolarski (PZKol) rozpisał konkurs na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski elity mężczyzn w kolarstwie szosowym. Głównym faworytem do objęcia schedy po Wadeckim był Sylwester Szmyd, który został zarekomendowany na wspomniane stanowisko przez Komisję Konkursową PZKol. Na antenie „Polskiego Radia” poinformował o tym szef wyszkolenia PZKol – Marek Leśniewski.

Wpłynęła jedna oferta. Była to oferta Sylwestra Szmyda. Wszystkie dokumenty były poprawne, także Szmyd wypełnił wszystkie wymogi związane z konkursem. Komisja Konkursowa zarekomendowała pana Sylwestra Szmyda na stanowisko selekcjonera kadry narodowej elity mężczyzn w kolarstwie szosowym

– powiedział Leśniewski.

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu Sylwester Szmyd przejmie stery nad reprezentacją Polski mężczyzn po Piotrze Wadeckim. Wtedy tą sprawą ma się zająć zarząd PZKol, który najprawdopodobniej zatwierdzi tę kandydaturę. Cała środowa audycja „Kronika Sportowa”, w której pojawiła się powyższa informacja dostępna jest pod tym linkiem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments