fot. La Vuelta / Sarah Meyssonnier

Już dziś wieczorem w Burgos rozpocznie się 76. edycja wyścigu Vuelta a España. W pierwszym dniu rywalizacji kolarze zmierzą się z 7,1-kilometrowym etapem jazdy indywidualnej na czas.

O godzinie 17:44 jako pierwszy na trasę tegorocznej hiszpańskiej Vuelty wyruszy Hiszpan Pelayo Sanchez Mayo (Burgos-BH). Natomiast ostatnim kolarzem, który stanie do samotnej walki z czasem o godzinie 20:47 będzie dwukrotny triumfator całej imprezy – Słoweniec Primož Roglič (Jumbo-Visma).

Na liście startowej ostatniego Grand Touru w tym sezonie znalazło się, również dwóch reprezentantów Polski. Zawodnik zespołu UAE Team Emirates Rafał Majka wystartuje do etapu jazdy indywidualnej na czas o 19:11. Natomiast Cesare „Czarek” Benedetti (BORA – hansgrohe) pojawi się na trasie o godzinie 19:32.

Trasa pierwszego etapu wyścigu Vuelta a España:

Kolejność startów pierwszego etapu jazdy indywidualnej na czas wyścigu Vuelta a España 2021: 

1 Pelayo Sanchez Mayo (Spa) Burgos-BH 17:44:00
2 Jay Vine (Aus) Alpecin-Fenix 17:45:00
3 Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 17:46:00
4 Sergio Roman Martin Galan (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 17:47:00
5 Sylvain Moniquet (Bel) Lotto Soudal 17:48:00
6 Clement Venturini (Fra) AG2R Citroën Team 17:49:00
7 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange 17:50:00
8 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ 17:51:00
9 Nico Denz (Ger) Team DSM 17:52:00
10 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo 17:53:00
11 Bert-Jan Lindeman (Ned) Qhubeka NextHash 17:54:00
12 Davide Cimolai (Ita) Israel Start-up Nation 17:55:00
13 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana-Premier Tech 17:56:00
14 Eddy Fine (Fra) Cofidis 17:57:00
15 Diego Camargo Pineda (Col) EF Education-Nippo 17:58:00
16 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Euskaltel-Euskadi 17:59:00
17 Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe 18:00:00
18 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious 18:01:00
19 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 18:02:00
20 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep 18:03:00
21 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team 18:04:00
22 Adam Yates (GBr) Ineos Grenadiers 18:05:00
23 Lennard Hofstede (Ned) Jumbo-Visma 18:06:00
24 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH 18:07:00
25 Jasper Philipsen (Bel) Alpecin-Fenix 18:08:00
26 Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 18:09:00
27 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 18:10:00
28 Steff Cras (Bel) Lotto Soudal 18:11:00
29 Stan Dewulf (Bel) AG2R Citroën Team 18:12:00
30 Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange 18:13:00
31 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ 18:14:00
32 Alberto Dainese (Ita) Team DSM 18:15:00
33 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 18:16:00
34 Fabio Aru (Ita) Qhubeka NextHash 18:17:00
35 Sebastian Berwick (Aus) Israel Start-up Nation 18:18:00
36 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech 18:19:00
37 Fernando Barceló Aragon (Spa) Cofidis 18:20:00
38 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education-Nippo 18:21:00
39 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 18:22:00
40 Anton Palzer (Ger) Bora-Hansgrohe 18:23:00
41 Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain Victorious 18:24:00
42 Matteo Trentin (Ita) UAE Team Emirates 18:25:00
43 Bert Van Lerberghe (Bel) Deceuninck-QuickStep 18:26:00
44 Johan Jacobs (Swi) Movistar Team 18:27:00
45 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 18:28:00
46 Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma 18:29:00
47 Carlos Canal Blanco (Spa) Burgos-BH 18:30:00
48 Edward Planckaert (Bel) Alpecin-Fenix 18:31:00
49 Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 18:32:00
50 Jefferson Cepeda Ortiz (Ecu) Caja Rural-Seguros RGA 18:33:00
51 Maxim Van Gils (Bel) Lotto Soudal 18:34:00
52 Mikaël Cherel (Fra) AG2R Citroën Team 18:35:00
53 Damien Howson (Aus) Team BikeExchange 18:36:00
54 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 18:37:00
55 Michael Storer (Aus) Team DSM 18:38:00
56 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 18:39:00
57 Sander Armée (Bel) Qhubeka NextHash 18:40:00
58 Itamar Einhorn (Isr) Israel Start-up Nation 18:41:00
59 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Astana-Premier Tech 18:42:00
60 Jose Herrada (Spa) Cofidis 18:43:00
61 Jens Keukeleire (Bel) EF Education-Nippo 18:44:00
62 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Euskaltel-Euskadi 18:45:00
63 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe 18:46:00
64 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious 18:47:00
65 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates 18:48:00
66 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep 18:49:00
67 José Rojas (Spa) Movistar Team 18:50:00
68 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers 18:51:00
69 Robert Gesink (Ned) Jumbo-Visma 18:52:00
70 Daniel Navarro Garcia (Spa) Burgos-BH 18:53:00
71 Alexander Krieger (Ger) Alpecin-Fenix 18:54:00
72 Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 18:55:00
73 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 18:56:00
74 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 18:57:00
75 Lilian Calmejane (Fra) AG2R Citroën Team 18:58:00
76 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange 18:59:00
77 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ 19:00:00
78 Christopher Hamilton (Aus) Team DSM 19:01:00
79 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo 19:02:00
80 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Qhubeka NextHash 19:03:00
81 Alexander Cataford (Can) Israel Start-up Nation 19:04:00
82 Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech 19:05:00
83 Rémy Rochas (Fra) Cofidis 19:06:00
84 Simon Carr (GBr) EF Education-Nippo 19:07:00
85 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskaltel-Euskadi 19:08:00
86 Jordi Meeus (Bel) Bora-Hansgrohe 19:09:00
87 Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious 19:10:00
88 Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates 19:11:00
89 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep 19:12:00
90 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 19:13:00
91 Jhonatan Narvaez Prado (Ecu) Ineos Grenadiers 19:14:00
92 Nathan Van Hooydonck (Bel) Jumbo-Visma 19:15:00
93 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH 19:16:00
94 Sacha Modolo (Ita) Alpecin-Fenix 19:17:00
95 Odd Christian Eiking (Nor) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 19:18:00
96 Aritz Bagües Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 19:19:00
97 Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal 19:20:00
98 Clément Champoussin (Fra) AG2R Citroën Team 19:21:00
99 Robert Stannard (Aus) Team BikeExchange 19:22:00
100 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 19:23:00
101 Martijn Tusveld (Ned) Team DSM 19:24:00
102 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo 19:25:00
103 Dylan Sunderland (Aus) Qhubeka NextHash 19:26:00
104 Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation 19:27:00
105 Yuriy Natarov (Kaz) Astana-Premier Tech 19:28:00
106 Emmanuel Morin (Fra) Cofidis 19:29:00
107 Tom Scully (NZl) EF Education-Nippo 19:30:00
108 Gotzon Martin Sanz (Spa) Euskaltel-Euskadi 19:31:00
109 Cesare Benedetti (Pol) Bora-Hansgrohe 19:32:00
110 Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious 19:33:00
111 Ryan Gibbons (RSA) UAE Team Emirates 19:34:00
112 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep 19:35:00
113 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 19:36:00
114 Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers 19:37:00
115 Sam Oomen (Ned) Jumbo-Visma 19:38:00
116 Ander Okamika Bengoetxea (Spa) Burgos-BH 19:39:00
117 Scott Thwaites (GBr) Alpecin-Fenix 19:40:00
118 Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 19:41:00
119 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 19:42:00
120 Andreas Kron (Den) Lotto Soudal 19:43:00
121 Damien Touze (Fra) AG2R Citroën Team 19:44:00
122 Andrey Zeits (Kaz) Team BikeExchange 19:45:00
123 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 19:46:00
124 Thymen Arensman (Ned) Team DSM 19:47:00
125 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Trek-Segafredo 19:48:00
126 Connor Brown (NZl) Qhubeka NextHash 19:49:00
127 James Piccoli (Can) Israel Start-up Nation 19:50:00
128 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech 19:51:00
129 Jesus Herrada (Spa) Cofidis 19:52:00
130 Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo 19:53:00
131 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskaltel-Euskadi 19:54:00
132 Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe 19:55:00
133 Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious 19:56:00
134 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates 19:57:00
135 Mauri Vansevenant (Bel) Deceuninck-QuickStep 19:58:00
136 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 19:59:00
137 Thomas Pidcock (GBr) Ineos Grenadiers 20:00:00
138 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma 20:01:00
139 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH 20:02:00
140 Floris De Tier (Bel) Alpecin-Fenix 20:03:00
141 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 20:04:00
142 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 20:05:00
143 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 20:06:00
144 Nicolas Prodhomme (Fra) AG2R Citroën Team 20:07:00
145 Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange 20:08:00
146 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 20:09:00
147 Chad Haga (USA) Team DSM 20:10:00
148 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 20:11:00
149 Dimitri Claeys (Bel) Qhubeka NextHash 20:12:00
150 Sep Vanmarcke (Bel) Israel Start-up Nation 20:13:00
151 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech 20:14:00
152 Piet Allegaert (Bel) Cofidis 20:15:00
153 Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo 20:16:00
154 Joan Bou Company (Spa) Euskaltel-Euskadi 20:17:00
155 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe 20:18:00
156 Mark Padun (Ukr) Bahrain Victorious 20:19:00
157 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 20:20:00
158 Andrea Bagioli (Ita) Deceuninck-QuickStep 20:21:00
159 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team 20:22:00
160 Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers 20:23:00
161 Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma 20:24:00
162 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH 20:25:00
163 Tobias Bayer (Aut) Alpecin-Fenix 20:26:00
164 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 20:27:00
165 Oier Lazkano Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 20:28:00
166 Florian Vermeersch (Bel) Lotto Soudal 20:29:00
167 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team 20:30:00
168 Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange 20:31:00
169 Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ 20:32:00
170 Romain Bardet (Fra) Team DSM 20:33:00
171 Quinn Simmons (USA) Trek-Segafredo 20:34:00
172 Sergio Henao Montoya (Col) Qhubeka NextHash 20:35:00
173 Mads Würtz Schmidt (Den) Israel Start-up Nation 20:36:00
174 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech 20:37:00
175 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 20:38:00
176 Hugh Carthy (GBr) EF Education-Nippo 20:39:00
177 Xabier Mikel Azparren Irurzun (Spa) Euskaltel-Euskadi 20:40:00
178 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 20:41:00
179 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Victorious 20:42:00
180 David de la Cruz (Spa) UAE Team Emirates 20:43:00
181 Josef Cerny (Cze) Deceuninck-QuickStep 20:44:00
182 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team 20:45:00
183 Egan Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers 20:46:00
184 Primoz Roglic (Slo) Jumbo-Visma 20:47:00
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments