fot. Vuelta a Espana

Już jutro w Burgos rozpocznie się 76. edycja kolarskiego wyścigu Vuelta a España. Poniżej przedstawiamy oficjalną listę startową hiszpańskiego Grand Touru, który zakończy się 5 września w Santiago de Compostela.

W sumie 184 kolarzy z 30 krajów stanie na starcie tegorocznego wyścigu Vuelta a España. Z numerem pierwszym o swój trzeci triumf z rzędu powalczy Słoweniec Primož Roglič (Jumbo-Visma), który ostatnio został mistrzem olimpijskim w jeździe indywidualnej na czas.

Na starcie hiszpańskiej Vuelty stanie, także dwóch Polaków. W barwach zespołu UAE Team Emirates z numerem 224 zaprezentuje się Rafał Majka. Natomiast w składzie drużyny BORA – hansgrohe z numerem 52 znalazł się Cesare Benedetti, który niedawno stał się oficjalnie posiadaczem polskiej licencji kolarskiej.

Zapraszamy, również do zapoznania się z zapowiedzią VIDEO wyścigu Vuelta a España, która jest dostępna > TUTAJ.

Oficjalna lista startowa wyścigu La Vuelta ciclista a España 2021:

JUMBO – VISMA (TJV) NED
1 – ROGLIC Primož SLO
2 – BOUWMAN Koen NED
3 – GESINK Robert NED
4 – HOFSTEDE Lennard NED
5 – KRUIJSWIJK Steven NED
6 – KUSS Sepp USA
7 – OOMEN Sam NED
8 – VAN HOOYDONCK Nathan BEL

AG2R CITROEN TEAM (ACT) FRA
11 – BOUCHARD Geoffrey FRA
12 – CALMEJANE Lilian FRA
13 – CHAMPOUSSIN Clément FRA
14 – CHEREL Mikael FRA
15 – DEWULF Stan BEL
16 – PRODHOMME Nicolas FRA
17 – TOUZE Damien FRA
18 – VENTURINI Clément FRA

ALPECIN – FENIX (AFC) BEL
21 – VINE Jay AUS
22 – BAYER Tobias AUT
23 – DE TIER Floris BEL
24 – KRIEGER Alexander GER
25 – MODOLO Sacha ITA
26 – PHILIPSEN Jasper BEL
27 – PLANCKAERT Edward BEL
28 – THWAITES Scott GBR

ASTANA – PREMIER TECH (APT) KAZ
31 – VLASOV Aleksandr RUS
32 – ARANBURU DEBA Alex ESP
33 – FRAILE Omar ESP
34 – IZAGIRRE INSAUSTI Gorka ESP
35 – IZAGUIRRE INSAUSTI Ion ESP
36 – NATAROV Yuriy KAZ
37 – RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar ESP
38 – SANCHEZ Luis leon ESP

BAHRAIN VICTORIOUS (TBV) BRN
41 – LANDA Mikel ESP
42 – ARASHIRO Yukiya JPN
43 – CARUSO Damiano ITA
44 – HAIG Jack AUS
45 – MÄDER Gino SUI
46 – PADUN Mark UKR
47 – POELS Wouter NED
48 – TRATNIK Jan SLO

BORA – HANSGROHE (BOH) GER
51 – GROSSSCHARTNER Felix AUT
52 – BENEDETTI Cesare POL
53 – GAMPER Patrick AUT
54 – LAAS Martin EST
55 – MEEUS Jordi BEL
56 – PALZER Anton GER
57 – SCHACHMANN Maximilian GER
58 – ZWIEHOFF Ben GER

BURGOS-BH (BBH) ESP
61 – NAVARRO Daniel ESP
62 – BOL Jetse NED
63 – CABEDO CARDA Oscar ESP
64 – CANAL BLANCO Carlos ESP
65 – MADRAZO RUIZ Angel ESP
66 – OKAMIKA BENGOETXEA Ander ESP
67 – RUBIO HERNANDEZ Diego ESP
68 – SANCHEZ MAYO Pelayo ESP

CAJA RURAL – SEGUROS RGA (CJR)
71 – LASTRA MARTINEZ Jonathan ESP
72 – ABERASTURI IZAGA Jon ESP
73 – AMEZQUETA MORENO Julen ESP
74 – BAGÜES KALPARSORO Aritz ESP
75 – CEPEDA Jefferson ECU
76 – CUADROS MORATA Alvaro ESP
77 – LAZKANO LOPEZ Oier ESP
78 – MARTIN GALAN Sergio Roman ESP

COFIDIS (COF) FRA
81 – MARTIN Guillaume FRA
82 – ALLEGAERT Piet BEL
83 – BARCELO Fernando ESP
84 – FINE Eddy FRA
85 – HERRADA Jesus ESP
86 – HERRADA Jose ESP
87 – MORIN Emmanuel FRA
88 – ROCHAS Rémy FRA

DECEUNINCK – QUICK – STEP (DQT)
91 – JAKOBSEN Fabio NED
92 – BAGIOLI Andrea ITA
93 – ČERNÝ Josef CZE
94 – KNOX James GBR
95 – SENECHAL Florian FRA
96 – ŠTYBAR Zdenek CZE
97 – VAN LERBERGHE Bert BEL
98 – VANSEVENANT Mauri BEL

EF EDUCATION – NIPPO (EFN)
101 – CARTHY Hugh John GBR
102 – CAICEDO Jonathan ECU
103 – CAMARGO PINEDA Diego Andres COL
104 – CARR Simon GBR
105 – CRADDOCK G Lawson USA
106 – KEUKELEIRE Jens BEL
107 – NIELSEN Magnus Cort DEN
108 – SCULLY Tom NZL

EUSKALTEL-EUSKADI (EUS) ESP
111 – BIZKARRA Mikel ESP
112 – AZPARREN IRURZUN Xabier Mikel ESP
113 – BOU COMPANY Joan ESP
114 – ITURRIA SEGUROLA Mikel ESP
115 – LOBATO DEL VALLE Juan Jose ESP
116 – MARTIN SANZ Gotzon ESP
117 – MATE MARDONES Luis Angel ESP
118 – SOTO GUIRAO Antonio Jesus ESP

GROUPAMA – FDJ (GFC) FRA
121 – DEMARE Arnaud FRA
122 – GENIETS Kévin LUX
123 – GUARNIERI Jacopo ITA
124 – LE GAC Olivier FRA
125 – LUDVIGSSON Tobias SWE
126 – MOLARD Rudy FRA
127 – ROUX Anthony FRA
128 – SINKELDAM Ramon NED

INEOS GRENADIERS (IGD) GBR
131 – BERNAL Egan Arley COL
132 – CARAPAZ Richard ECU
133 – NARVAEZ PRADO Jhonatan Manuel ECU
134 – PIDCOCK Thomas GBR
135 – PUCCIO Salvatore ITA
136 – SIVAKOV Pavel RUS
137 – VAN BAARLE Dylan NED
138 – YATES Adam GBR

INTERMARCHE – WANTY – GOBERT MATERIAUX (IWG) BEL
141 – MEINTJES Louis RSA
142 – EIKING Odd Christian NOR
143 – HIRT Jan CZE
144 – KREDER Wesley NED
145 – MINALI Riccardo ITA
146 – PETILLI Simone ITA
147 – TAARAMÄE Rein EST
148 – VAN MELSEN Kevin BEL

ISRAEL START-UP NATION (ISN)
151 – VANMARCKE Sep BEL
152 – BERWICK Sebastian AUS
153 – CATAFORD Alexander CAN
154 – CIMOLAI Davide ITA
155 – EINHORN Itamar ISR
156 – NIV Guy ISR
157 – PICCOLI James CAN
158 – SCHMIDT Mads Würtz DEN

LOTTO SOUDAL (LTS) BEL
161 – KRON Andreas DEN
162 – CRAS Steff BEL
163 – FRISON Frederik BEL
164 – HOLMES Matthew GBR
165 – MONIQUET Sylvain BEL
166 – VAN GILS Maxim BEL
167 – VANHOUCKE Harm BEL
168 – VERMEERSCH Florian BEL

MOVISTAR TEAM (MOV) ESP
171 – MAS Enric ESP
172 – ERVITI Imanol ESP
173 – JACOBS Johan SUI
174 – LOPEZ Miguel Angel COL
175 – OLIVEIRA Nelson POR
176 – ROJAS José ESP
177 – VALVERDE Alejandro ESP
178 – VERONA Carlos ESP

TEAM BIKEEXCHANGE (BEX) AUS
181 – MATTHEWS Michael AUS
182 – HAMILTON Lucas AUS
183 – HOWSON Damien AUS
184 – MEZGEC Luka SLO
185 – NIEVE Mikel ESP
186 – SCHULTZ Nicholas AUS
187 – STANNARD Robert AUS
188 – ZEITS Andrey KAZ

TEAM DSM (DSM) GER
191 – BARDET Romain FRA
192 – ARENSMAN Thymen NED
193 – DAINESE Alberto ITA
194 – DENZ Nico GER
195 – HAGA Chad USA
196 – HAMILTON Christopher AUS
197 – STORER Michael AUS
198 – TUSVELD Martijn NED

TEAM QHUBEKA NEXTHASH (TQA) RSA
201 – ARU Fabio ITA
202 – ARMEE Sander BEL
203 – BROWN Connor NZL
204 – CLAEYS Dimitri BEL
205 – HENAO Sergio Luis COL
206 – JANSE VAN RENSBURG Reinardt RSA
207 – LINDEMAN Bert-Jan NED
208 – SUNDERLAND Dylan AUS

TREK – SEGAFREDO (TFS) USA
211 – CICCONE Giulio ITA
212 – BRAMBILLA Gianluca ITA
213 – ELISSONDE Kenny FRA
214 – KIRSCH Alex LUX
215 – LOPEZ PEREZ Juan Pedro ESP
216 – NIBALI Antonio ITA
217 – REIJNEN Kiel USA
218 – SIMMONS Quinn USA

UAE TEAM EMIRATES (UAD) UAE
221 – DE LA CRUZ David ESP
222 – DOMBROWSKI Joseph Lloyd USA
223 – GIBBONS Ryan RSA
224 – MAJKA Rafał POL
225 – MOLANO BENAVIDES Juan Sebastian COL
226 – OLIVEIRA Rui POR
227 – POLANC Jan SLO
228 – TRENTIN Matteo ITA

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments