lemontroyal.qc.ca

Znajdujące się w prowincji Quebec, kanadyjskie miasto Montréal jest kandydatem do organizacji mistrzostw świata w kolarstwie szosowym w 2026 roku.

Organizacja Événements GPCQM poinformowała dziś o zgłoszeniu kandydatury miasta Montréal do przygotowania i organizacji mistrzostw świata w kolarstwie szosowym w 2026 roku. Za pięć lat najlepsze zawodniczki i zawodnicy światowego peletonu mieliby zawitać do Montréalu, aby walczyć o tęczowe koszulki już po raz drugi w historii. W 1974 roku, to właśnie w mieście położonym nad Rzeką Świętego Wawrzyńca swój trzeci, a zarazem ostatni tytuł mistrza świata zdobył “Kanibal” – Eddy Merckx.

Co ciekawe tydzień przed rozpoczęciem mistrzostw świata miałyby się odbyć, także organizowane od 2010 roku dwa klasyki: Grand Prix Cycliste de Québec oraz Grand Prix Cycliste de Montréal. Niestety kanadyjskie wyścigi w 2020 roku nie mogły się odbyć. Także w obecnym sezonie  organizatorzy zdecydowali się odwołać te klasyki z powodu niepewnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19.

Ostateczna decyzja Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) w sprawie wyboru organizatorów mistrzostw świata w kolarstwie szosowym w 2026 roku zostanie podjęta 24 września bieżącego roku we Flandrii, podczas tegorocznego, światowego czempionatu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments