fot. Deceuninck-Quick Step

Mark Cavendish (Deceuninck – Quick Step) wygrał swój 33. etap Tour de France po pięknej pracy swojego zespołu!

Po dniu przerwy barwny peleton wrócił na trasę 108. edycji “Wielkiej Pętli”. Dziesiąty etap prowadził z Albertville do Valence i liczył niespełna 191 kilometrów. Na trasie była tylko jedna górska premia, ale na kolarzy czekały jeszcze dwa nieoznaczone podjazdy.

Tuż po starcie ostrym przed peleton wysforowała się dwójka zawodników. Byli to Tosh Van der Sande (Lotto Soudal) i Hugo Houle (Astana – Premier Tech). Dość szybko okazało się czemu w ucieczkę zabrał się Belg…

Ich przewaga szybko urosła do prawie sześciu minut, ale peleton nie zamierzał dziś całkowicie odpuszczać. Można wręcz powiedzieć, że ucieczka była dziś z góry skazana na pożarcie. Jedyny punkt na górskiej premii Col de Couz (7,4 km, śr. 2,8%) zdobył Houle, a liderem w tej klasyfikacji był nie kto inny jak Nairo Quintana (Team Arkéa Samsic).

Niestety na 112 kilometrów przed metą w peletonie doszło do kraksy, w której ucierpieli przede wszystkim Mads Pedersen (Trek – Segafredo) i Julien Simon (Team TotalEnergies). Na lotnej premii pierwszy zameldował się van der Sande, a ciekawą walkę mieliśmy w peletonie. Z grupy najszybszy był Colbrelli przed Matthewsem. Cavendish całkiem odpuścił ten finisz pod górkę.

Na 100 kilometrów przed metą dwuosobowa ucieczka miała dwie minuty przewagi. Kolejne kilometry upłynęły w dość sennym tempie. Niestety ta senność uśpiła trochę czujność kolarzy i mieliśmy kolejną kraksę w peletonie. Upadli między innymi Richie Porte i Geraint Thomas (obaj INEOS Grenadiers). Z Brytyjczykiem został między innymi Michał Kwiatkowski, ale zarówno on jak i Tasmańczyk dojechali do głównej grupy.

38 kilometrów przed metą Kanadyjczyk Houle zostawił swojego konkurenta i postanowił samotnie powalczyć z peletonem (choć tak naprawdę była to akcja po “czerwony numer”). Zawodnik Astany został doścignięty po przyspieszeniu peletonu na nieoznaczonym podjeździe.

Kiedy mocniej powiało swoją “grę” zaczęli kolarze Deceuninck – Quick Step. Niestety po chwili defekt miał Sonny Colbrelli (Bahrain – Victorious). Jednak tempo w peletonie “siadło” i Włoch zdołał dojechać do głównej grupy.

16 kilometrów przed metą przy sprzyjającym wietrze po raz kolejny peleton się naciągnął, a kolarze jechali z prędkością prawie 70 km/h. Po chwili “przeciągania liny” wszystko podzieliło się na kilka grupek. Na szczęście w czołówce kręciło większość kolarzy walczących o klasyfikację generalną.

Na ulicach Valence mieliśmy zgodnie z oczekiwaniami walkę sprinterów. Oczywiście świetną pracę wykonywali zawodnicy Deceuninck – Quick Step. Rozprowadzony Mark Cavendish miał “autostradę” do trzeciego zwycięstwa w tej edycji i zrobił to w pięknym stylu! To jego 33. etapowy triumf podczas “Wielkiej Pętli”!

Kolejne miejsca zajęli Wout van Aert (Team Jumbo-Visma) i Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix).

Wyniki 10. etapu Tour de France 2021:

Pozycja Kolarz Zespół Czas
1
 CAVENDISH Mark
Deceuninck – Quick Step 4:14:07
2
 VAN AERT Wout
Team Jumbo-Visma ,,
3
 PHILIPSEN Jasper
Alpecin-Fenix ,,
4
 BOUHANNI Nacer
Team Arkéa Samsic ,,
5
 MATTHEWS Michael
Team BikeExchange ,,
6
 MØRKØV Michael
Deceuninck – Quick Step ,,
7
 GREIPEL André
Israel Start-Up Nation ,,
8
 SAGAN Peter
BORA – hansgrohe ,,
9
 TURGIS Anthony
Team TotalEnergies ,,
10
 BOL Cees
Team DSM ,,
11
 VAN POPPEL Boy
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
12
 GARCÍA CORTINA Iván
Movistar Team ,,
13
 THEUNS Edward
Trek – Segafredo ,,
14
 LAPORTE Christophe
Cofidis, Solutions Crédits ,,
15
 BARTHE Cyril
B&B Hotels p/b KTM ,,
16
 BONNAMOUR Franck
B&B Hotels p/b KTM ,,
17
 COLBRELLI Sonny
Bahrain – Victorious ,,
18
 WALSCHEID Max
Team Qhubeka NextHash ,,
19
 BARBERO Carlos
Team Qhubeka NextHash ,,
20
 KELDERMAN Wilco
BORA – hansgrohe ,,
21
 BISSEGGER Stefan
EF Education – Nippo ,,
22
 VAN MOER Brent
Lotto Soudal ,,
23
 NAESEN Oliver
AG2R Citroën Team ,,
24
 KÜNG Stefan
Groupama – FDJ ,,
25
 POGAČAR Tadej
UAE-Team Emirates ,,
26
 GAUDU David
Groupama – FDJ ,,
27
 GUERREIRO Ruben
EF Education – Nippo ,,
28
 DILLIER Silvan
Alpecin-Fenix ,,
29
 VINGEGAARD Jonas
Team Jumbo-Visma ,,
30
 VAN AVERMAET Greg
AG2R Citroën Team ,,
31
 GILBERT Philippe
Lotto Soudal ,,
32
 SCHÄR Michael
AG2R Citroën Team ,,
33
 O’CONNOR Ben
AG2R Citroën Team ,,
34
 PARET-PEINTRE Aurélien
AG2R Citroën Team ,,
35
 SBARAGLI Kristian
Alpecin-Fenix ,,
36
 SWEENY Harry
Lotto Soudal ,,
37
 MCLAY Daniel
Team Arkéa Samsic ,,
38
 LAENGEN Vegard Stake
UAE-Team Emirates ,,
39
 LUTSENKO Alexey
Astana – Premier Tech ,,
40
 LATOUR Pierre
Team TotalEnergies ,,
41
 BALLERINI Davide
Deceuninck – Quick Step ,,
42
 VALGREN Michael
EF Education – Nippo ,,
43
 CARAPAZ Richard
INEOS Grenadiers ,,
44
 WALLAYS Jelle
Cofidis, Solutions Crédits ,,
45
 BILBAO Pello
Bahrain – Victorious ,,
46
 CHAVES Esteban
Team BikeExchange ,,
47
 MARTIN Guillaume
Cofidis, Solutions Crédits ,,
48
 URÁN Rigoberto
EF Education – Nippo ,,
49
 RUTSCH Jonas
EF Education – Nippo ,,
50
 CORT Magnus
EF Education – Nippo ,,
51
 MEINTJES Louis
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
52
 HIGUITA Sergio
EF Education – Nippo ,,
53
 BAKELANTS Jan
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
54
 ERVITI Imanol
Movistar Team ,,
55
 MAS Enric
Movistar Team ,,
56
 KRUIJSWIJK Steven
Team Jumbo-Visma ,,
57
 KONRAD Patrick
BORA – hansgrohe ,,
58
 FORMOLO Davide
UAE-Team Emirates ,,
59
 TEUNISSEN Mike
Team Jumbo-Visma ,,
60
 POELS Wout
Bahrain – Victorious ,,
61
 RICKAERT Jonas
Alpecin-Fenix ,,
62
 CHEVALIER Maxime
B&B Hotels p/b KTM ,,
63
 GODON Dorian
AG2R Citroën Team ,,
64
 CATTANEO Mattia
Deceuninck – Quick Step ,,
65
 TEUNS Dylan
Bahrain – Victorious ,,
66
 PÉRICHON Pierre-Luc
Cofidis, Solutions Crédits ,,
67
 DOUBEY Fabien
Team TotalEnergies ,,
68
 BARGUIL Warren
Team Arkéa Samsic ,,
69
 BOIVIN Guillaume
Israel Start-Up Nation ,,
70
 POLITT Nils
BORA – hansgrohe ,,
71
 POWLESS Neilson
EF Education – Nippo ,,
72
 HENAO Sergio
Team Qhubeka NextHash ,,
73
 MEURISSE Xandro
Alpecin-Fenix ,,
74
 HOLLENSTEIN Reto
Israel Start-Up Nation ,,
75
 STUYVEN Jasper
Trek – Segafredo ,,
76
 ZABEL Rick
Israel Start-Up Nation ,,
77
 SWIFT Connor
Team Arkéa Samsic ,,
78
 RUSSO Clément
Team Arkéa Samsic 0:29
79
 ASGREEN Kasper
Deceuninck – Quick Step 0:32
80
 NIEUWENHUIS Joris
Team DSM ,,
81
 MOHORIČ Matej
Bahrain – Victorious ,,
82
 OSS Daniel
BORA – hansgrohe 0:47
83
 KWIATKOWSKI Michał
INEOS Grenadiers ,,
84
 VAN BAARLE Dylan
INEOS Grenadiers ,,
85
 MEZGEC Luka
Team BikeExchange ,,
86
 VAKOČ Petr
Alpecin-Fenix ,,
87
 WRIGHT Fred
Bahrain – Victorious ,,
88
 QUINTANA Nairo
Team Arkéa Samsic ,,
89
 CLARKE Simon
Team Qhubeka NextHash ,,
90
 PEDERSEN Casper
Team DSM 1:06
91
 DURBRIDGE Luke
Team BikeExchange 1:20
92
 BOASSON HAGEN Edvald
Team TotalEnergies ,,
93
 ARCAS Jorge
Movistar Team 1:28
94
 SCHELLING Ide
BORA – hansgrohe ,,
95
 ALAPHILIPPE Julian
Deceuninck – Quick Step 1:51
96
 BJERG Mikkel
UAE-Team Emirates 1:55
97
 DEVENYNS Dries
Deceuninck – Quick Step 2:15
98
 LÓPEZ Miguel Ángel
Movistar Team 3:46
99
 GAUTIER Cyril
B&B Hotels p/b KTM ,,
100
 PACHER Quentin
B&B Hotels p/b KTM ,,
101
 ZIMMERMANN Georg
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
102
 GOLDSTEIN Omer
Israel Start-Up Nation ,,
103
 SKUJIŅŠ Toms
Trek – Segafredo ,,
104
 BENOOT Tiesj
Team DSM ,,
105
 MOLLEMA Bauke
Trek – Segafredo ,,
106
 EEKHOFF Nils
Team DSM ,,
107
 HIRSCHI Marc
UAE-Team Emirates ,,
108
 ROWE Luke
INEOS Grenadiers ,,
109
 DECLERCQ Tim
Deceuninck – Quick Step ,,
110
 PÖSTLBERGER Lukas
BORA – hansgrohe ,,
111
 HALLER Marco
Bahrain – Victorious ,,
112
 CASTROVIEJO Jonathan
INEOS Grenadiers ,,
113
 ELISSONDE Kenny
Trek – Segafredo 4:38
114
 GESCHKE Simon
Cofidis, Solutions Crédits ,,
115
 GEOGHEGAN HART Tao
INEOS Grenadiers ,,
116
 RODRÍGUEZ Cristián
Team TotalEnergies ,,
117
 SCOTSON Miles
Groupama – FDJ ,,
118
 BERNARD Julien
Trek – Segafredo ,,
119
 DE GENDT Thomas
Lotto Soudal ,,
120
 VALVERDE Alejandro
Movistar Team ,,
121
 ARANBURU Alex
Astana – Premier Tech ,,
122
 MAJKA Rafał
UAE-Team Emirates ,,
123
 HOULE Hugo
Astana – Premier Tech ,,
124
 FUGLSANG Jakob
Astana – Premier Tech ,,
125
 HERRADA Jesús
Cofidis, Solutions Crédits ,,
126
 FERNÁNDEZ Rubén
Cofidis, Solutions Crédits ,,
127
 MCNULTY Brandon
UAE-Team Emirates ,,
128
 ARMIRAIL Bruno
Groupama – FDJ ,,
129
 THOMAS Geraint
INEOS Grenadiers ,,
130
 NIBALI Vincenzo
Trek – Segafredo ,,
131
 KRAGH ANDERSEN Søren
Team DSM ,,
132
 PORTE Richie
INEOS Grenadiers ,,
133
 FROOME Chris
Israel Start-Up Nation ,,
134
 MARTIN Dan
Israel Start-Up Nation ,,
135
 GESBERT Élie
Team Arkéa Samsic ,,
136
 FRAILE Omar
Astana – Premier Tech ,,
137
 IZAGIRRE Ion
Astana – Premier Tech ,,
138
 MADOUAS Valentin
Groupama – FDJ ,,
139
 ROLLAND Pierre
B&B Hotels p/b KTM ,,
140
 DE LA PARTE Víctor
Team TotalEnergies ,,
141
 COSNEFROY Benoît
AG2R Citroën Team ,,
142
 COSTA Rui
UAE-Team Emirates ,,
143
 BUCHMANN Emanuel
BORA – hansgrohe ,,
144
 MARTIN Tony
Team Jumbo-Visma ,,
145
 KUSS Sepp
Team Jumbo-Visma ,,
146
 WOODS Michael
Israel Start-Up Nation ,,
147
 GRUZDEV Dmitriy
Astana – Premier Tech ,,
148
 DONOVAN Mark
Team DSM ,,
149
 CABOT Jérémy
Team TotalEnergies ,,
150
 GOGL Michael
Team Qhubeka NextHash ,,
151
 ROTA Lorenzo
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
152
 HAMILTON Lucas
Team BikeExchange ,,
153
 YATES Simon
Team BikeExchange ,,
154
 JUUL-JENSEN Christopher
Team BikeExchange ,,
155
 PEREZ Anthony
Cofidis, Solutions Crédits ,,
156
 JANSEN Amund Grøndahl
Team BikeExchange ,,
157
 BENNETT Sean
Team Qhubeka NextHash ,,
158
 KLUGE Roger
Lotto Soudal ,,
159
 VERONA Carlos
Movistar Team ,,
160
 VAN DER SANDE Tosh
Lotto Soudal 7:59
161
 PEDERSEN Mads
Trek – Segafredo ,,
162
 SIMON Julien
Team TotalEnergies ,,
163
 CAMPENAERTS Victor
Team Qhubeka NextHash ,,
164
 VAN POPPEL Danny
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
DNS
 KOCH Jonas
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux

 

Klasyfikacja generalna po 10. etapie Tour de France:

Pozycja Kolarz Zespół Czas
1 1
 POGAČAR Tadej
UAE-Team Emirates 38:25:17
2 2
 O’CONNOR Ben
AG2R Citroën Team 2:01
3 3
 URÁN Rigoberto
EF Education – Nippo 5:18
4 4
 VINGEGAARD Jonas
Team Jumbo-Visma 5:32
5 5
 CARAPAZ Richard
INEOS Grenadiers 5:33
6 6
 MAS Enric
Movistar Team 5:47
7 7
 KELDERMAN Wilco
BORA – hansgrohe 5:58
8 8
 LUTSENKO Alexey
Astana – Premier Tech 6:12
9 9
 MARTIN Guillaume
Cofidis, Solutions Crédits 7:02
10 10
 GAUDU David
Groupama – FDJ 7:22
11 11
 BILBAO Pello
Bahrain – Victorious 8:38
12 12
 CATTANEO Mattia
Deceuninck – Quick Step 11:38
13 13
 PARET-PEINTRE Aurélien
AG2R Citroën Team 11:54
14 14
 TEUNS Dylan
Bahrain – Victorious 20:54
15 15
 CHAVES Esteban
Team BikeExchange 22:22
16 17 ▲1
 BONNAMOUR Franck
B&B Hotels p/b KTM 25:07
17 16 ▼1
 QUINTANA Nairo
Team Arkéa Samsic 25:12
18 18
 POELS Wout
Bahrain – Victorious 25:59
19 19
 MEINTJES Louis
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 26:40
20 20
 VAN AERT Wout
Team Jumbo-Visma 27:17
21 22 ▲1
 HENAO Sergio
Team Qhubeka NextHash 32:51
22 21 ▼1
 CASTROVIEJO Jonathan
INEOS Grenadiers 36:09
23 25 ▲2
 GUERREIRO Ruben
EF Education – Nippo 36:57
24 23 ▼1
 MOLLEMA Bauke
Trek – Segafredo 39:46
25 24 ▼1
 IZAGIRRE Ion
Astana – Premier Tech 40:44
26 26
 FUGLSANG Jakob
Astana – Premier Tech 41:45
27 30 ▲3
 FORMOLO Davide
UAE-Team Emirates 41:52
28 31 ▲3
 COLBRELLI Sonny
Bahrain – Victorious 41:57
29 27 ▼2
 YATES Simon
Team BikeExchange 42:26
30 32 ▲2
 HIGUITA Sergio
EF Education – Nippo 44:01
31 28 ▼3
 THOMAS Geraint
INEOS Grenadiers 44:20
32 33 ▲1
 KONRAD Patrick
BORA – hansgrohe 44:22
33 29 ▼4
 NIBALI Vincenzo
Trek – Segafredo 46:03
34 40 ▲6
 KRUIJSWIJK Steven
Team Jumbo-Visma 47:44
35 37 ▲2
 ALAPHILIPPE Julian
Deceuninck – Quick Step 48:53
36 34 ▼2
 KRAGH ANDERSEN Søren
Team DSM 50:00
37 35 ▼2
 VALVERDE Alejandro
Movistar Team 50:57
38 36 ▼2
 WOODS Michael
Israel Start-Up Nation 51:04
39 42 ▲3
 ASGREEN Kasper
Deceuninck – Quick Step 51:25
40 38 ▼2
 ROLLAND Pierre
B&B Hotels p/b KTM 51:50
41 39 ▼2
 PORTE Richie
INEOS Grenadiers 52:14
42 43 ▲1
 MOHORIČ Matej
Bahrain – Victorious 53:22
43 44 ▲1
 STUYVEN Jasper
Trek – Segafredo 53:40
44 41 ▼3
 ELISSONDE Kenny
Trek – Segafredo 54:07
45 47 ▲2
 LATOUR Pierre
Team TotalEnergies 56:32
46 45 ▼1
 LÓPEZ Miguel Ángel
Movistar Team 58:12
47 46 ▼1
 PACHER Quentin
B&B Hotels p/b KTM 59:06
48 52 ▲4
 BAKELANTS Jan
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 1:00:29
49 55 ▲6
 VALGREN Michael
EF Education – Nippo 1:00:58
50 56 ▲6
 KÜNG Stefan
Groupama – FDJ 1:01:00
51 58 ▲7
 MEURISSE Xandro
Alpecin-Fenix 1:01:24
52 48 ▼4
 MADOUAS Valentin
Groupama – FDJ 1:01:28
53 49 ▼4
 HAMILTON Lucas
Team BikeExchange 1:02:01
54 50 ▼4
 HOULE Hugo
Astana – Premier Tech 1:02:32
55 51 ▼4
 BUCHMANN Emanuel
BORA – hansgrohe 1:02:33
56 60 ▲4
 BARGUIL Warren
Team Arkéa Samsic 1:02:49
57 62 ▲5
 CORT Magnus
EF Education – Nippo 1:04:11
58 53 ▼5
 BERNARD Julien
Trek – Segafredo 1:05:29
59 54 ▼5
 DONOVAN Mark
Team DSM 1:05:33
60 57 ▼3
 DE LA PARTE Víctor
Team TotalEnergies 1:06:00
61 59 ▼2
 MAJKA Rafał
UAE-Team Emirates 1:07:15
62 61 ▼1
 MARTIN Dan
Israel Start-Up Nation 1:08:20
63 64 ▲1
 SKUJIŅŠ Toms
Trek – Segafredo 1:09:15
64 69 ▲5
 VAN BAARLE Dylan
INEOS Grenadiers 1:09:35
65 63 ▼2
 COSNEFROY Benoît
AG2R Citroën Team 1:09:40
66 72 ▲6
 POWLESS Neilson
EF Education – Nippo 1:10:43
67 65 ▼2
 FRAILE Omar
Astana – Premier Tech 1:11:15
68 68
 BENOOT Tiesj
Team DSM 1:11:18
69 66 ▼3
 GESCHKE Simon
Cofidis, Solutions Crédits 1:11:25
70 73 ▲3
 GARCÍA CORTINA Iván
Movistar Team 1:11:52
71 74 ▲3
 VAN MOER Brent
Lotto Soudal 1:12:03
72 67 ▼5
 ARMIRAIL Bruno
Groupama – FDJ 1:12:08
73 75 ▲2
 GODON Dorian
AG2R Citroën Team 1:13:01
74 76 ▲2
 GILBERT Philippe
Lotto Soudal 1:13:02
75 77 ▲2
 POLITT Nils
BORA – hansgrohe 1:13:38
76 70 ▼6
 GESBERT Élie
Team Arkéa Samsic 1:14:12
77 78 ▲1
 TURGIS Anthony
Team TotalEnergies 1:14:34
78 79 ▲1
 ERVITI Imanol
Movistar Team 1:14:36
79 71 ▼8
 RODRÍGUEZ Cristián
Team TotalEnergies 1:14:46
80 85 ▲5
 DOUBEY Fabien
Team TotalEnergies 1:17:16
81 84 ▲3
 KWIATKOWSKI Michał
INEOS Grenadiers 1:17:46
82 87 ▲5
 RUTSCH Jonas
EF Education – Nippo 1:18:01
83 88 ▲5
 MATTHEWS Michael
Team BikeExchange 1:18:39
84 80 ▼4
 ARANBURU Alex
Astana – Premier Tech 1:19:43
85 90 ▲5
 VAN AVERMAET Greg
AG2R Citroën Team 1:19:59
86 81 ▼5
 COSTA Rui
UAE-Team Emirates 1:20:13
87 91 ▲4
 SWIFT Connor
Team Arkéa Samsic 1:20:16
88 82 ▼6
 ROTA Lorenzo
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 1:20:25
89 92 ▲3
 BARTHE Cyril
B&B Hotels p/b KTM 1:21:15
90 83 ▼7
 DE GENDT Thomas
Lotto Soudal 1:21:21
91 86 ▼5
 GEOGHEGAN HART Tao
INEOS Grenadiers 1:21:58
92 95 ▲3
 BOIVIN Guillaume
Israel Start-Up Nation 1:22:38
93 96 ▲3
 RICKAERT Jonas
Alpecin-Fenix 1:23:37
94 97 ▲3
 DILLIER Silvan
Alpecin-Fenix 1:23:50
95 89 ▼6
 FERNÁNDEZ Rubén
Cofidis, Solutions Crédits 1:24:34
96 98 ▲2
 SAGAN Peter
BORA – hansgrohe 1:24:55
97 99 ▲2
 SCHÄR Michael
AG2R Citroën Team 1:25:00
98 102 ▲4
 NAESEN Oliver
AG2R Citroën Team 1:26:00
99 93 ▼6
 KUSS Sepp
Team Jumbo-Visma 1:26:24
100 103 ▲3
 VAN POPPEL Boy
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 1:26:27
101 100 ▼1
 MEZGEC Luka
Team BikeExchange 1:26:31
102 94 ▼8
 PEREZ Anthony
Cofidis, Solutions Crédits 1:27:14
103 104 ▲1
 BALLERINI Davide
Deceuninck – Quick Step 1:27:21
104 101 ▼3
 DEVENYNS Dries
Deceuninck – Quick Step 1:28:03
105 108 ▲3
 LAPORTE Christophe
Cofidis, Solutions Crédits 1:29:08
106 111 ▲5
 CHEVALIER Maxime
B&B Hotels p/b KTM 1:29:47
107 105 ▼2
 BOASSON HAGEN Edvald
Team TotalEnergies 1:29:48
108 110 ▲2
 NIEUWENHUIS Joris
Team DSM 1:29:55
109 115 ▲6
 BISSEGGER Stefan
EF Education – Nippo 1:31:09
110 114 ▲4
 ARCAS Jorge
Movistar Team 1:31:48
111 118 ▲7
 PÉRICHON Pierre-Luc
Cofidis, Solutions Crédits 1:31:58
112 119 ▲7
 SWEENY Harry
Lotto Soudal 1:32:41
113 106 ▼7
 HERRADA Jesús
Cofidis, Solutions Crédits 1:33:28
114 107 ▼7
 GOGL Michael
Team Qhubeka NextHash 1:33:46
115 120 ▲5
 WRIGHT Fred
Bahrain – Victorious 1:33:50
116 112 ▼4
 EEKHOFF Nils
Team DSM 1:33:58
117 113 ▼4
 GAUTIER Cyril
B&B Hotels p/b KTM 1:34:04
118 121 ▲3
 WALSCHEID Max
Team Qhubeka NextHash 1:34:25
119 122 ▲3
 SBARAGLI Kristian
Alpecin-Fenix 1:34:57
120 123 ▲3
 PHILIPSEN Jasper
Alpecin-Fenix 1:35:29
121 126 ▲5
 BARBERO Carlos
Team Qhubeka NextHash 1:35:49
122 127 ▲5
 TEUNISSEN Mike
Team Jumbo-Visma 1:36:01
123 116 ▼7
 MCNULTY Brandon
UAE-Team Emirates ,,
124 117 ▼7
 VERONA Carlos
Movistar Team 1:36:07
125 109 ▼16
 CAMPENAERTS Victor
Team Qhubeka NextHash 1:37:12
126 130 ▲4
 DURBRIDGE Luke
Team BikeExchange 1:38:21
127 135 ▲8
 LAENGEN Vegard Stake
UAE-Team Emirates 1:39:41
128 124 ▼4
 JUUL-JENSEN Christopher
Team BikeExchange 1:40:20
129 129
 PÖSTLBERGER Lukas
BORA – hansgrohe 1:40:34
130 136 ▲6
 VAKOČ Petr
Alpecin-Fenix 1:40:46
131 137 ▲6
 CLARKE Simon
Team Qhubeka NextHash 1:40:48
132 128 ▼4
 GRUZDEV Dmitriy
Astana – Premier Tech 1:41:07
133 139 ▲6
 OSS Daniel
BORA – hansgrohe 1:42:10
134 133 ▼1
 BENNETT Sean
Team Qhubeka NextHash 1:42:34
135 134 ▼1
 SCOTSON Miles
Groupama – FDJ 1:43:02
136 140 ▲4
 SCHELLING Ide
BORA – hansgrohe 1:43:09
137 141 ▲4
 BJERG Mikkel
UAE-Team Emirates 1:43:44
138 125 ▼13
 SIMON Julien
Team TotalEnergies ,,
139 146 ▲7
 WALLAYS Jelle
Cofidis, Solutions Crédits 1:45:14
140 132 ▼8
 VAN POPPEL Danny
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 1:45:44
141 142 ▲1
 ZIMMERMANN Georg
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 1:45:48
142 147 ▲5
 MØRKØV Michael
Deceuninck – Quick Step 1:45:50
143 143
 ROWE Luke
INEOS Grenadiers 1:46:00
144 148 ▲4
 BOUHANNI Nacer
Team Arkéa Samsic 1:46:07
145 149 ▲4
 THEUNS Edward
Trek – Segafredo 1:46:24
146 150 ▲4
 BOL Cees
Team DSM 1:46:35
147 151 ▲4
 ZABEL Rick
Israel Start-Up Nation 1:46:44
148 152 ▲4
 CAVENDISH Mark
Deceuninck – Quick Step 1:46:57
149 144 ▼5
 DECLERCQ Tim
Deceuninck – Quick Step 1:47:21
150 145 ▼5
 GOLDSTEIN Omer
Israel Start-Up Nation 1:47:23
151 154 ▲3
 GREIPEL André
Israel Start-Up Nation 1:47:51
152 138 ▼14
 VAN DER SANDE Tosh
Lotto Soudal 1:48:32
153 158 ▲5
 PEDERSEN Casper
Team DSM 1:51:38
154 159 ▲5
 HOLLENSTEIN Reto
Israel Start-Up Nation 1:51:39
155 153 ▼2
 FROOME Chris
Israel Start-Up Nation 1:52:09
156 155 ▼1
 MARTIN Tony
Team Jumbo-Visma 1:52:46
157 157
 HALLER Marco
Bahrain – Victorious 1:53:46
158 160 ▲2
 CABOT Jérémy
Team TotalEnergies 1:56:20
159 156 ▼3
 PEDERSEN Mads
Trek – Segafredo 1:57:09
160 162 ▲2
 RUSSO Clément
Team Arkéa Samsic 1:57:51
161 161
 HIRSCHI Marc
UAE-Team Emirates 1:59:22
162 164 ▲2
 MCLAY Daniel
Team Arkéa Samsic 2:00:48
163 163
 JANSEN Amund Grøndahl
Team BikeExchange 2:03:48
164 165 ▲1
 KLUGE Roger
Lotto Soudal 2:07:42
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments