fot. ASO

Tim Merlier (Alpecin-Fenix) wygrał trzeci etap wyścigu Tour de France. Dla Belga jest to triumf w debiucie w największym wyścigu na świecie. Niestety trzeci dzień z rzędu nie brakowało nerwowych i obfitujących w negatywne skutki kraks. Na asfalcie znaleźli się między innymi Geraint Thomas, Primož Roglič oraz Miguel Angel Lopez. Doszło także do wypadku na ostatnich metrach, w którym uczestniczyli Peter Sagan i Caleb Ewan. 

Podczas trzeciego dnia rywalizacji nastąpiło pierwsze spotkanie oko w oko sprinterów. Kolarze mieli bowiem do pokonania płaski etap z Lorient do Pontivy o długości 182,9 km. Na trasie znajdowały się tylko dwie premie górskie czwartej kategorii, które miały za zadanie podtrzymać rywalizację w klasyfikacji górskiej.

Zaraz po starcie ostrym w ucieczkę dnia odjechało pięciu zawodników: Jelle Wallays (Cofidis), Michael Schar (AG2R Citroën), Ide Schelling (BORA-hansgrohe), Maxime Chevalier oraz Cyril Barthe (B&B KTM).

Na 37. kilometrze wydarzyła się kraksa, którą ponownie spowodowało tzw. “liźnięcie koła”. Jako pierwszy upadł Geraint Thomas, zaś jadący za nim Robert Gesink nie miał jak ominąć Walijczyka, przeleciał przez niego i upadł z impetem. Niestety Holender, który był jednym z kluczowych pomocników Primoža Rogliča musiał opuścić wyścig. Warto również odnotować, że w kraksie tej uczestniczył Tony Martin, który na pierwszym etapie wjechał w tabliczkę nieroztropnej kibicki. Początkowo Niemiec czekał na Gesinka, ale ostatecznie – jak się okazało – i tak nie było to potrzebne.

Pierwszą górską premię wygrał lider klasyfikacji górskiej Ide Schelling, a następnie wrócił do peletonu. Lotną premię jako pierwszy przejechał z kolei Cyril Barthe z ucieczki, a peleton ścigał się bardzo zacięcie, niczym jak na mecie. Najszybszy był Caleb Ewan, zdobywając 11 punktów, zaś drugi był Cavendish, który dopisał do swojego konta 10 punktów.

Przewaga czterech już uciekinierów 50 kilometrów przed metą wynosiła jedynie nieco ponad minutę. Swobodnie jednak harcownicy zdołali jeszcze przejechać drugą premię górską dniach, choć nie było już tam walki. Jeden punkcik trafił na konto Jelle Wallaysa.

15 kilometrów przed metą peleton prowadziła drużyna Deceuninck-Quick Step, zaś przewaga prowadzącej czwórki spadła już do 40 sekund. Rywalizację sprinterskich pociągów utrudniały nieco dość wąskie drogi, jakimi kolarze pokonywali ostatnią fazę trzeciego etapu.

11,5 kilometra przed metą wydarzyła się kolejna kraksa, w której uczestniczyli kolejni dwaj potencjalni contenders w klasyfikacji generalnej – David Gaudu (Groupama-FDJ) oraz Miguel Angel Lopez (Movistar). Ponadto zamieszany był w nią sprinter Mark Cavendish, który musiał zatrzymać się z powodu kraksy wyżej wymienionych zawodników.

Dosłownie sekundę później na ziemi znalazł się Primož Roglič, który natychmiast ruszył w pogoń za peletonem, ponieważ kraksa wydarzyła się poza strefą ochronną. 7 kilometrów przed metą jego strata do peletonu wynosiła nieco ponad minutę. W wyniku tych kraks peleton podzielił się na dwie grupy.

Tymczasem uciekinierzy zostali doścignięci 5 kilometrów przed metą. Po bardzo krótkiej chwili spokoju – 3,5 km przed metą – wydarzyła się następna (trudno zliczyć już która) kraksa, w której mocno ucierpiał Jack Haig z drużyny Bahrain-Victorious, a uczestniczył także Arnaud Demare oraz Tadej Pogačar.

W rezultacie finisz to był absolutny chaos, w którym w najlepszej sytuacji jeśli chodzi o rozprowadzenie znalazł Tim Merlier, który sięgnął po zwycięstwo w debiucie w Tour de France. Za jego plecami bardzo zacięcie walczyli Peter Sagan i Caleb Ewan – widać było jak Sagan przepycha się z Australijczykiem łokciami. Dosłownie chwilę później przewrócili się, niemal splątani rowerami.

Żółtą koszulkę utrzymał Mathieu Van der Poel, a zatem jest to kolejny znakomity dzień dla drużyny Alpecin-Fenix.

Dobrą informacją jest także to, że nie ucierpieli Polacy – Rafał Majka oraz Michał Kwiatkowski dojechali do mety cali i zdrowi.

Wyniki trzeciego etapu (pierwsza dziesiątka):

1 Tim Merlier (Bel) Alpecin-Fenix 4:01:28
2 Jasper Philipsen (Bel) Alpecin-Fenix
3 Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkea-Samsic
4 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-QuickStep
5 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Victorious
6 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep
7 Mathieu van der Poel (Ned) Alpecin-Fenix
8 Cees Bol (Ned) Team DSM
9 Anthony Turgis (Fra) TotalEnergies
10 Maximilian Walscheid (Ger) Qhubeka-NextHash
11 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious
12 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ
13 Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers
14 Søren Kragh Andersen (Den) Team DSM
15 Wout Van Aert (Bel) Jumbo-Visma
16 Jonas Rickaert (Bel) Alpecin-Fenix
17 Nils Eekhoff (Ned) Team DSM
18 Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange 0:00:14
19 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team
20 Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
21 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo
22 Jakob Fuglsang (Den) Astana-Premier Tech
23 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-up Nation
24 Fabien Doubey (Fra) TotalEnergies
25 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic
26 Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe
27 Pierre Latour (Fra) TotalEnergies
28 Victor Campenaerts (Bel) Qhubeka-NextHash
29 Sergio Henao Montoya (Col) Qhubeka-NextHash
30 Loïc Vliegen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
31 Jan Bakelants (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
32 Jonas Koch (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
33 Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
34 Carlos Barbero (Spa) Qhubeka-NextHash
35 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:00:26
36 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates
37 Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo
38 Ivan Garcia Cortina (Spa) Movistar Team
39 Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo
40 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
41 Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange
42 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
43 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech
44 Rigoberto Uran (Col) EF Education-Nippo
45 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
46 Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team
47 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team DSM
48 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers
49 Esteban Chaves Rubio (Col) Team BikeExchange
50 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
51 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
52 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
53 Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious
54 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM
55 Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious
56 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
57 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team
58 Xandro Meurisse (Bel) Alpecin-Fenix
59 Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team
60 Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team
61 Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic
62 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep
63 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ
64 Edvald Boasson Hagen (Nor) TotalEnergies
65 Julien Simon (Fra) TotalEnergies
66 Mark Donovan (GBr) Team DSM
67 Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange
68 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates
69 Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers
70 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo
71 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
72 Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep
73 Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team
74 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM
75 Guillaume Martin (Fra) Cofidis
76 Anthony Delaplace (Fra) Team Arkea-Samsic
77 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep 0:00:38
78 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:00:44
79 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:00:53
80 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
81 Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:01:06
82 Michal Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers 0:01:13
83 Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation 0:01:15
84 Georg Zimmermann (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
85 André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation
86 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo
87 Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo
88 Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo
89 Lorenzo Rota (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
90 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:01:21
91 Mike Teunissen (Ned) Jumbo-Visma
92 Primoz Roglic (Slo) Jumbo-Visma
93 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team
94 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious
95 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious
96 Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma
97 Silvan Dillier (Swi) Alpecin-Fenix
98 Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma
99 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM
100 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
101 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:01:27
102 Nicholas Dlamini (RSA) Qhubeka-NextHash 0:01:35
103 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic 0:01:45
104 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team 0:01:56
105 Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo
106 Stefan De Bod (RSA) Astana-Premier Tech
107 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 0:01:59
108 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
109 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers 0:02:03
110 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana-Premier Tech
111 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech
112 Nans Peters (Fra) AG2R Citroën Team 0:02:06
113 Tiesj Benoot (Bel) Team DSM
114 Cristian Rodriguez Martin (Spa) TotalEnergies 0:02:07
115 Victor de la Parte (Spa) TotalEnergies
116 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R Citroën Team
117 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
118 Jelle Wallays (Bel) Cofidis
119 Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix
120 Petr Vakoc (Cze) Alpecin-Fenix
121 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation 0:02:11
122 Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers
123 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation
124 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation
125 Michael Woods (Can) Israel Start-up Nation
126 Michael Schär (Swi) AG2R Citroën Team
127 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
128 Simon Geschke (Ger) Cofidis
129 Casper Pedersen (Den) Team DSM
130 Simon Yates (GBr) Team BikeExchange
131 Tony Martin (Ger) Jumbo-Visma 0:02:15
132 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates
133 Rafal Majka (Pol) UAE Team Emirates
134 Michael Gogl (Aut) Qhubeka-NextHash 0:02:22
135 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal 0:02:32
136 Ruben Fernandez (Spa) Cofidis 0:02:37
137 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
138 Hugo Houle (Can) Astana-Premier Tech 0:02:39
139 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:02:42
140 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers 0:02:46
141 Luke Durbridge (Aus) Team BikeExchange 0:02:47
142 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers
143 Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe 0:02:56
144 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep
145 Jesus Herrada (Spa) Cofidis 0:02:59
146 Anthony Perez (Fra) Cofidis
147 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech 0:03:00
148 Marc Hirschi (Swi) UAE Team Emirates
149 Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech
150 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 0:03:51
151 Harry Sweeny (Aus) Lotto Soudal 0:03:52
152 Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange
153 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 0:04:11
154 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
155 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 0:04:57
156 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep
157 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation
158 Jeremy Cabot (Fra) TotalEnergies
159 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ 0:05:01
160 Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis
161 Simon Clarke (Aus) Qhubeka-NextHash
162 Sean Bennett (USA) Qhubeka-NextHash
163 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team BikeExchange
164 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma
165 Jonas Rutsch (Ger) EF Education-Nippo 0:05:03
166 Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:05:20
167 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:05:21
168 Mark Cavendish (GBr) Deceuninck-QuickStep 0:05:28
169 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:06:07
170 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 0:06:08
171 Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic 0:06:37
172 Daniel McLay (GBr) Team Arkea-Samsic 0:06:39
173 Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic 0:07:36
174 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
175 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 0:07:39
176 Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe 0:07:41
177 Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious 0:08:36
178 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal
DNF Robert Gesink (Ned) Jumbo-Visma
DNF Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie: 

1 Mathieu van der Poel (Ned) Alpecin-Fenix 12:58:53
2 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep 0:00:08
3 Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers 0:00:31
4 Wout Van Aert (Bel) Jumbo-Visma
5 Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe 0:00:38
6 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:00:39
7 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team 0:00:40
8 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic
9 Pierre Latour (Fra) TotalEnergies 0:00:45
10 Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo 0:00:52
11 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
12 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
13 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech
14 Esteban Chaves Rubio (Col) Team BikeExchange
15 Rigoberto Uran (Col) EF Education-Nippo
16 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:00:55
17 Jakob Fuglsang (Den) Astana-Premier Tech
18 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers 0:01:07
19 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Victorious 0:01:12
20 Primoz Roglic (Slo) Jumbo-Visma 0:01:35
21 Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange 0:01:42
22 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep 0:01:43
23 Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma 0:01:47
24 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious
25 Sergio Henao Montoya (Col) Qhubeka-NextHash 0:02:21
26 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 0:02:26
27 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:02:33
28 Guillaume Martin (Fra) Cofidis
29 Søren Kragh Andersen (Den) Team DSM 0:02:50
30 Anthony Turgis (Fra) TotalEnergies 0:03:04
31 Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange 0:03:06
32 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo 0:03:09
33 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:03:15
34 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team
35 Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious
36 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM
37 Tiesj Benoot (Bel) Team DSM 0:03:23
38 Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma 0:03:28
39 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious 0:03:29
40 Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team 0:03:31
41 Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers 0:03:34
42 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team 0:03:43
43 Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech 0:03:46
44 Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team 0:03:51
45 Xandro Meurisse (Bel) Alpecin-Fenix
46 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates 0:04:27
47 Jan Bakelants (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:04:40
48 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ 0:04:51
49 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:05:05
50 Stefan De Bod (RSA) Astana-Premier Tech 0:05:33
51 Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo 0:05:40
52 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious 0:05:49
53 Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo 0:06:01
54 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-up Nation 0:06:04
55 Ivan Garcia Cortina (Spa) Movistar Team 0:06:13
56 Mark Donovan (GBr) Team DSM
57 Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep
58 Michael Gogl (Aut) Qhubeka-NextHash 0:06:47
59 Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic 0:06:51
60 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:07:12
61 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team DSM 0:07:14
62 Simon Yates (GBr) Team BikeExchange 0:07:22
63 Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:07:38
64 Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange 0:07:41
65 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:07:54
66 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 0:07:57
67 Simon Geschke (Ger) Cofidis 0:08:04
68 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:08:16
69 Fabien Doubey (Fra) TotalEnergies 0:08:23
70 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation 0:08:30
71 Michal Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers 0:08:41
72 Anthony Delaplace (Fra) Team Arkea-Samsic 0:08:42
73 Jonas Rickaert (Bel) Alpecin-Fenix 0:08:44
74 Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:08:51
75 Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 0:09:10
76 Julien Simon (Fra) TotalEnergies 0:09:18
77 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:09:20
78 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:09:28
79 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:09:36
80 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal 0:09:47
81 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 0:10:02
82 Victor de la Parte (Spa) TotalEnergies 0:10:16
83 Rafal Majka (Pol) UAE Team Emirates 0:10:24
84 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic 0:10:39
85 Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo 0:10:55
86 Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo 0:10:58
87 Edvald Boasson Hagen (Nor) TotalEnergies
88 Ruben Fernandez (Spa) Cofidis
89 Hugo Houle (Can) Astana-Premier Tech 0:11:03
90 Nils Eekhoff (Ned) Team DSM 0:11:13
91 Michael Woods (Can) Israel Start-up Nation 0:11:18
92 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team 0:11:27
93 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana-Premier Tech 0:11:34
94 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers
95 Cristian Rodriguez Martin (Spa) TotalEnergies 0:11:38
96 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 0:11:43
97 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates 0:11:48
98 Christophe Laporte (Fra) Cofidis 0:11:51
99 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers 0:12:17
100 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:12:27
101 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ 0:12:29
102 Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team 0:13:15
103 Silvan Dillier (Swi) Alpecin-Fenix 0:13:32
104 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech 0:13:41
105 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:13:44
106 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:13:48
107 Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic 0:14:08
108 Loïc Vliegen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:14:17
109 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:14:39
110 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 0:14:44
111 Victor Campenaerts (Bel) Qhubeka-NextHash 0:14:52
112 Nans Peters (Fra) AG2R Citroën Team 0:14:55
113 Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious 0:15:15
114 Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix 0:15:37
115 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 0:16:10
116 Jonas Rutsch (Ger) EF Education-Nippo 0:16:49
117 Sean Bennett (USA) Qhubeka-NextHash 0:17:02
118 Michael Schär (Swi) AG2R Citroën Team
119 Carlos Barbero (Spa) Qhubeka-NextHash 0:17:18
120 Lorenzo Rota (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:17:31
121 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R Citroën Team 0:17:32
122 Jasper Philipsen (Bel) Alpecin-Fenix 0:18:32
123 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:18:42
124 Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkea-Samsic 0:18:45
125 Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers 0:18:46
126 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ 0:18:49
127 Jelle Wallays (Bel) Cofidis 0:18:59
128 Jonas Koch (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:19:03
129 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ 0:19:15
130 Maximilian Walscheid (Ger) Qhubeka-NextHash 0:19:17
131 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 0:19:23
132 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:19:32
133 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:19:33
134 Petr Vakoc (Cze) Alpecin-Fenix 0:19:34
135 Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:19:38
136 Simon Clarke (Aus) Qhubeka-NextHash 0:19:49
137 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep 0:20:01
138 Anthony Perez (Fra) Cofidis 0:20:03
139 Nicholas Dlamini (RSA) Qhubeka-NextHash 0:20:13
140 Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:20:16
141 Jesus Herrada (Spa) Cofidis 0:20:22
142 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 0:21:10
143 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:21:15
144 Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange 0:21:32
145 Tim Merlier (Bel) Alpecin-Fenix 0:21:44
146 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech 0:21:56
147 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:22:08
148 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 0:22:31
149 Luke Durbridge (Aus) Team BikeExchange 0:22:34
150 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 0:23:00
151 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 0:23:02
152 Cees Bol (Ned) Team DSM 0:23:03
153 Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe 0:23:16
154 Jeremy Cabot (Fra) TotalEnergies 0:23:46
155 Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis 0:24:08
156 Mark Cavendish (GBr) Deceuninck-QuickStep 0:24:40
157 Casper Pedersen (Den) Team DSM 0:24:46
158 Georg Zimmermann (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:25:15
159 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma 0:25:28
160 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 0:25:31
161 André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation 0:25:36
162 Harry Sweeny (Aus) Lotto Soudal 0:25:57
163 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 0:26:31
164 Mike Teunissen (Ned) Jumbo-Visma 0:27:06
165 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation 0:27:25
166 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 0:27:38
167 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:27:41
168 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation 0:28:19
169 Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation 0:29:15
170 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 0:29:52
171 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation 0:30:04
172 Marc Hirschi (Swi) UAE Team Emirates 0:30:25
173 Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious 0:31:28
174 Tony Martin (Ger) Jumbo-Visma 0:32:00
175 Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe 0:32:58
176 Daniel McLay (GBr) Team Arkea-Samsic 0:34:17
177 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team BikeExchange 0:34:46
178 Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic 0:35:03
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
Artur

Niech zrobią neutralizacje tych 3 etapów, bo zabiją emocje w tym wyścigu.