Foto: Groupama-FDJ

Zespół kierowany przez Marca Madiota nie zabiera w tym roku na Tour de France Thibauta Pinota. Liderami francuskiej ekipy podczas rozpoczynającej się za tydzień „Wielkiej Pętli” będą David Gaudu i Arnaud Démare.

24-letni Gaudu podczas zeszłorocznego wyścigu Vuelta a España zajął ósme miejsce w klasyfikacji generalnej oraz odniósł aż dwa zwycięstwa etapowe. Dzięki swojej świetnej jeździe Francuz zasłużył na rolę lidera w zespole Groupama-FDJ w zbliżającym się wielkimi krokami Tour de France.

Na płaskich etapach o zwycięstwa etapowe będzie walczyć dwukrotny mistrz Francji w wyścigu ze startu wspólnego Arnaud Démare. 29-letni sprinter ostatnio w swoim narodowym Grand Tourze startował w 2018 roku, gdy triumfował na jednym z odcinków. W tym sezonie Francuz aż ośmiokrotnie wygrywał i z pewnością będzie zdolny do walki podczas masowych finiszów z peletonu.

Świetny pociąg sprinterski dla Démare’a stworzą doświadczeni zawodnicy: Jacopo Guarnieri, Ignatas Konovalovas i Miles Scotson. O zwycięstwo etapowe na etapach jazdy na czas powalczy mistrz Europy w tej specjalności – Stefan Küng. Skład francuskiej drużyny uzupełni Bruno Armirail.

Skład zespołu Groupama-FDJ w wyścigu Tour de France 2021:

Bruno Armirail, Arnaud Démare, David Gaudu, Valentin Madouas (wszyscy Francja), Jacopo Guarnieri (Włochy), Ignatas Konovalovas (Litwa), Stefan Küng (Szwajcaria) oraz Miles Scotson (Australia).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments