fot. Lotto Soudal

Poznaliśmy skład drużyny Lotto Soudal na rozpoczynający się za nieco ponad tydzień wyścig Tour de France. Liderem belgijskiej ekipy w 108. edycji „Wielkiej Pętli” będzie Caleb Ewan.

Australijski sprinter wygrał już w tym sezonie dwa etapy Giro d’Italia, z którego wycofał się podczas ósmego dnia rywalizacji. Celem na sezon 2021 Caleba Ewana jest zwycięstwo na etapach wszystkich trzech Grand Tourów. W ostatnich dwóch startach w „Wielkiej Pętli” 26-letni zawodnik uzbierał aż pięć etapowych skalpów w Tour de France. Dlatego też, urodzonego w Sydney kolarza, z pewnością stać na kolejne sukcesy podczas Grande Boucle.

Pociąg sprinterski dla Caleba Ewana stworzą doświadczony specjalista od jazdy na torze – Roger Kluge oraz dwaj Belgowie: Jasper De Buyst i Tosh Van der Sande. W odjazdach z pewnością widoczny będzie specjalista od ucieczek – Thomas De Gendt.

Aktywnej jazdy można też oczekiwać od Brenta Van Moera, który „na solo” wygrał pierwszy etap tegorocznej edycji Critérium du Dauphiné. Jedenasty raz w swojej bogatej karierze w Tour de France wystartuje mistrz świata z Valkenburga z 2012 roku – Philippe Gilbert. Natomiast skład belgijskiego zespołu uzupełni najmłodszy w kadrze, 22-letni Australijczyk Harry Sweeny.

Skład zespołu Lotto Soudal w wyścigu Tour de France 2021:

Caleb Ewan, Harry Sweeny (obaj Australia), Jasper De Buyst, Thomas De Gendt, Tosh Van der Sande, Brent Van Moer, Philippe Gilbert (wszyscy Belgia) oraz Roger Kluge (Niemcy).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments