fot. Dariusz Krzywański

W weekend odbyły się kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowały w indywidualnej jeździe na czas i wyścigu ze startu wspólnego.

W zmaganiach elity kobiet w indywidualnej jeździe na czas triumfowała orliczka – Wiktoria Polak z MAT ATOM Deweloper Wrocław. Dalsze pozycje przypadły Annie Wiesse (Warszawski Klub Kolarski) i Oldze Wankiewicz (UKS Copernicus SMS Toruń), która była najlepszą juniorką. W tej kategorii podium uzupełniły Selma Lantzsch (LKS Team Brandenburg) i Malwina Mul (KLKS “Azalia” Brzóza Królewska). W rywalizacji ze startu wspólnego triumfowała Wiktoria Pikulik (KK Lark Ziemia Darłowska). Kolejne miejsca zajęły Julia Kowalska (MAT ATOM Deweloper Wrocław; U23) oraz Daria Pikulik (KK Lark Ziemia Darłowska). Najlepszą juniorką była Maja Tracka z ALKS STAL Grudziądz.

Wśród juniorów, 10-kilometrową trasę najszybciej pokonał Michał Pomorski z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Kolejne miejsca zajęli Yurii Shcherban (Boras Lewart Team Lubartów) i Ignacy Chmielewski (WLKS Krakus bbc Czaja). Po samotnej akcji w wyścigu ze startu wspólnego triumfował Kacper Maciejuk z KS Pogoń Mostostal Puławy. 41 sekund za nim na metę przyjechała grupa pościgowa. Najszybciej finiszowali z niej Mikołaj Szulik (UKS Avatar) i Michał Pomorski.

Rywalizację juniorek młodszych w indywidualnej jeździe na czas zdominowały kolarki KK Ziemia Darłowska – Katarzyna Stelmach i Kornelia Braun, które zajęły pierwsze dwa miejsca. Brązowy medal zdobyła Hanna Mazurkiewicz z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Wyścig ze startu wspólnego zwyciężyła Oliwia Kępczyńska (ALKS STAL Grudziądz). Wyprzedziła ona kilkunastoosobową grupkę, z której najlepiej finiszowały Marta Marek (CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowa) i Hanna Mazurkiewicz.

Najlepszym juniorem młodszym w indywidualnej jeździe na czas okazał się Filip Gruszczyński (Grupa Kolarska Gliwice). Na podium stanęli też Michał Strzelecki (LUKS “Dwójka” Progroup Danielo Stryków) i Maciej Banaszak (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne). W wyścigu ze startu wspólnego triumfował Jakub Gądecki (LUKS “Dwójka” Progroup Danielo Stryków), który w końcówce był lepszy od Antoniego Sokoła (Boras Lewart Team Lubartów). Podium uzupełnił Igor Włodarczyk z ALKS STAL Grudziądz Big Star, który finiszował najszybciej z dużej grupy.

W jeździe na czas młodzików zwyciężył Nikodem Gwóźdź z Grupy Kolarskiej Gliwice. Podium uzupełnili zawodnicy UKS Avatar – Bartosz Łyżwa i Dawid Szulik, który “na solo” wygrał wyścig ze startu wspólnego. Podium uzupełnili wspomniany wyżej Bartosz Łyżwa i jeżdżący w barwach UKS Ratusz Maszewo Karol Grządziel.

W rywalizacji młodziczek triumfowała natomiast Nadia Hartman (UKS Feniks Rydułtowy), która wyprzedziła Agatę Sektę (UKS Avatar) i Milenę Tokarską (MGLKS Błękitni w Koziegłowach). Wyścig ze startu wspólnego zakończył się finiszem z 7-osobowej grupy. Najszybsza była w nim Gabriela Kaczmarczyk (Świętokrzyska Fundacja Sportu). Pokonała ona Agatę Sektę (UKS Avatar) i Annę Samecką (KS Społem Łódź).

W rywalizacji żaków w indywidualnej jeździe na czas najlepszy był Adam Wowra (Szkółka Kolarska LKK GOS Mszana). Dalsze pozycje zajęli Szymon Romański (Stowarzyszenie Kolarski Mikołów) i Miłosz Pietrzak (UKS Krupiński Suszec). W wyścigu ze startu wspólnego zwyciężył Igor Juszczak (UKS Koźminianka Koźminek), przed Bartoszem Juszczakiem (UKS Bizon Bieganów) i Szymonem Romańskim.

Wśród żakiń w walce z czasem triumfowała Lena Ruszkiewicz (UKS Avatar), przed Oliwią Skrzypiec (UKS Feniks Rydułtowy) i Katarzyną Wojtek (LUKS Feniks Czernica). W rywalizacji ze startu wspólnego najlepsza okazała się Julia Pośpiech (Szkółka Kolarska LKK GOS Mszana), przed Mają Tułacz (UKS Koźminianka Koźminek) i Nikol Kurek (UKS Jedynka Limaro Kórnik).

Wyniki indywidualnej jazdy na czas

Wyniki wyścigu ze startu wspólnego

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments