fot. Dolnośląski Związek Kolarski

Bartosz Rudyk (TC „Chrobry” SCOTT Głogów) po raz drugi z rzędu zwyciężył w Grand Prix Doliny Baryczy.

W niedzielę zawodnicy ścigali się w Grand Prix Doliny Baryczy – XXXI Memoriał J. Grundmanna i J. Wizowskiego. Zmagania odbywały się na 36-kilometrowej rundzie. Juniorzy pokonywali ją trzykrotnie, natomiast kolarze elity i kategorii U23 – czterokrotnie.

W rywalizacji elity drugi raz z rzędu najlepszy okazał się Bartosz Rudyk. Kolarz TC „Chrobry” SCOTT Głogów jechał bardzo aktywnie – wraz z Radosławem Lewandowskim (GKS „Cartusia” w Kartuzach Bike Atelier) i Szymonem Krawczykiem (Voster ATS Team) tworzył ucieczkę, a gdy ta została doścignięta, zabrał się do innego, 6-osobowego odjazdu. W końcówce to właśnie Rudyk okazał się najlepszy.

– Nie spodziewałem się dubletu, nie jechałem do Żmigrodu z myślą, że znów wygram ten wyścig, zwłaszcza że było trochę więcej ekip niż w zeszłym roku. No i wtedy, inaczej niż w tym sezonie, miałem za sobą już sześć poważniejszych startów. Po dwóch rundach zorientowałem się jednak, że jest noga i mogę powalczyć

– mówił Bartosz Rudyk cytowany przez stronę internetową Dolnośląskiego Związku Kolarskiego.

– Czy wygram również przyszłoroczną edycję? Po dwóch zwycięstwach apetyt na ten wyścig jest duży. Widocznie pasujemy do siebie

– dodał.

W elicie podium uzupełnili Szymon Krawczyk (Voster ATS Team) oraz Mateusz Kostański (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne),który był też najlepszym kolarzem do lat 23. W tej kategorii dalsze pozycje zajęli Adam Kuś (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne / Asfra Racing Team) i Radosław Lewandowski (GKS „Cartusia” w Kartuzach Bike Atelier).

W rywalizacji juniorów zwyciężył Robert Kendzia (UKS Moto Jelcz Laskowice), który przeciął linię mety ponad dwie i pół minuty przed swoim drużynowym kolegą – Marcinem Nowakowskim. Trzecie miejsce zajął Jacek Fecak (LKS Baszta Golczewo).

Wyniki wyścigu elity

Wyniki wyścigu orlików (U23)

Wyniki wyścigu juniorów

Źródło: dzkol.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments