Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step) wygrał jazdę indywidualną na czas wyścigu w Belgii i powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej!

W drugim dniu rywalizacji w Baloise Belgium Tour na kolarzy czekała jazda indywidualna na czas wokół Knokke-Heist. Do przejechania było 11 kilometrów po całkiem płaskiej trasie.

Długo na czele utrzymywał się Damien Gaudin (Team Total Direct Energie) – 12’42”. Dziewięć sekund stracił do niego Kamil Gradek (Vini Zabù).

Wynik Francuza poprawił dopiero Charlie Quarterman (Trek – Segafredo) – 12’28”, a chwilę później na „gorące krzesło” zasiadł Thibault Guernalec (Team Arkéa Samsic) – 12’21”.

Po dłuższym czasie nowym liderem został Frederik Frison (Lotto Soudal), który był lepszy od Guernaleca o niespełna dwie sekundy. Jednak Belga pokonał o…cztery setne sekundy jego rodak – Rune Herregodts (Sport Vlaanderen – Baloise).

Fenomenalnie pojechał młody Finn Fisher-Black (Jumbo-Visma Development Team) – 12’18”. Zawodnik z Nowej Zelandii był także wirtualnym liderem wyścigu. Jednak młodzian niezbyt długo posiedział na „gorącym krześle”, ponieważ pokonał go Yves Lampaert (Deceuninck – Quick Step). Belg był szybszy o 16 sekund!

Jako ostatni z rampy startowej zjechał lider wyścigu, Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step). Młody Belg jechał podobnie jak jego kolega z ekipy i na mecie był szybszy o ponad dwie sekundy!