fot. Groupama-FDJ

Arnaud Démare (Groupama – FDJ) wygrał po finiszu z peletonu drugi etap Boucles de la Mayenne. Piąte miejsce wywalczył Stanisław Aniołkowski.

173 kilometry z Vaiges do Évron mieli do przejechania kolarze na drugim etapie francuskiego wyścigu. W środkowej części odcinka czekało na nich pięć oznaczonych podjazdów, a na dwóch lotnych finiszach mogli powalczyć o bonusowe sekundy.

W ucieczkę dnia zabrali się: Ziga JERMAN (Androni Giocattoli-Sidermec), Stan DEWULF (AG2R Citroën Team), Angel FUENTES PANIEGO (Burgos-BH), Francisco GALVAN (Equipo Kern Pharma) i Morne VAN NIEKERK (St-Michel-Auber 93).

Piątka harcowników uzyskała maksymalnie prawie 5 minut przewagi. 88 kilometrów przed metą dojechał do nich Benoît COSNEFROY (AG2R Citroën Team), a tempa nie wytrzymali natomiast Jerman i Fuentes Paniego. Po trzech podjazdach przewaga ucieczki stopniała do dwóch minut.

Kolejnym, który nie dał rady jechać w czołówce był Van Niekerk. 50 kilometrów przed metą Dewulf, Galvan i Cosnefroy mieli trzy minuty przewagi nad peletonem. W dużej grupie tempo dyktowali przede wszystkim kolarze Groupama – FDJ i Uno-X Pro Cycling Team. Na górskich premiach brylował Dewulf, ale ostatecznie po dzisiejszym etapie na czele klasyfikacji nadal będzie Maxime Urruty (Xelliss – Roubaix Lille Métropole).

30 kilometrów przed metą ucieczka nadal miała prawie trzy minuty zapasu i zapowiadało się na walkę do samego końca. Jednak na płaskich rundach wokół Évron peleton miał ułatwione zadanie. 6 kilometrów przed metą dwójka AG2R Citroën Team zostawiła z tyłu Hiszpana, ale duża grupa zbliżała się nieubłaganie.

Harcownicy zostali doścignięci na…600 metrów przed metą. Finisz z mocno naciągniętego peletonu wygrał zdecydowanie Arnaud Démare (Groupama – FDJ). Kolejne miejsca zajęli Niccolò Bonifazio (Team Total Direct Energie) i Kristoffer Halvorsen (Uno-X Pro Cycling Team). Piąty był Stanisław Aniołkowski (Bingoal Pauwels Sauces WB).

Liderem pozostał Philipp Walsleben (Alpecin-Fenix).

Wyniki drugiego etapu (TOP 12):

1 Arnaud DÉMARE (Groupama-FDJ)
2 Niccolo BONIFAZIO (Total Direct Energie)
3 Kristoffer HALVORSEN (Uno-X Pro Cycling Team)
4 Jonas KOCH (Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux)
5 Stanisław ANIOŁKOWSKI (Bingoal-Pauwels Sauces-WB) 
6 Piet ALLEGAERT (Cofidis)
7 Matteo MALUCELLI (Androni Giocattoli-Sidermec)
8 Emiel VERMEULEN (Xelliss-Roubaix Lille Métropole)
9 Jon ABERASTURI IZAGA (Caja Rural-Seguros RGA)
10 Nils EEKHOFF (Team DSM)
11 Connor SWIFT (Team Arkéa-Samsic)
12 Jacopo GUARNIERI (Groupama-FDJ)

Klasyfikacja generalna po drugim etapie (TOP 12):

1 Philipp WALSLEBEN (Alpecin-Fenix)
2 Arnaud DÉMARE (Groupama-FDJ) à 12″
3 Diego RUBIO HERNANDEZ (Burgos-BH) à 16″
4 Kristoffer HALVORSEN (Uno-X Pro Cycling Team) à 26″
5 Piet ALLEGAERT (Cofidis)
6 Nils EEKHOFF (Team DSM)
7 Matteo MALUCELLI (Androni Giocattoli-Sidermec)
8 Marc SARREAU (AG2R Citroën Team)
9 Bryan COQUARD (B&B Hôtels p/b KTM)
10 Niccolo BONIFAZIO (Total Direct Energie)  à 28″
11 Benoît COSNEFROY (AG2R Citroën Team) à 29″
12 Bram WELTEN (Team Arkéa-Samsic) à 30″

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments