fot. Giro d'Italia

Dziewiętnasty odcinek tegorocznego wyścigu Giro d’Italia w najbliższy piątek odbędzie się na zmienionej trasie. Tym razem to nie trudne warunki atmosferyczne o tym przesądziły, a tragiczna katastrofa kolejki górskiej w Mottarone.

Powodem decyzji o korekcie na trasie dziewiętnastego etapu Giro d’Italia jest tragedia, która wydarzyła się 24 maja w okolicach szczytu Mottarone. W wyniku zerwania liny runęła tam kolejka górska. We wspomnianej katastrofie zginęło aż 14 osób, dlatego też władze lokalne w porozumieniu z organizatorami wyścigu zadecydowały o ominięciu podjazdu Mottarone.

Zamiast wspomnianego wzniesienia kolarze pokonają podjazd 4. kategorii – Alpe Agogna. Dwa pozostałe wzniesienia zaplanowane na trasie 19. etapu włoskiego Grand Touru pozostaną niezmienne. Piątkowy odcinek Giro d’Italia będzie w sumie krótszy o 10 kilometrów, a jego finalny dystans wyniesie 166-kilometrów.

Planowana trasa 19. etapu Giro d’Italia 2021

Zmieniona trasa 19. etapu Giro d’Italia 2021

Poprzedni artykułPaweł Bernas: „Pokazaliśmy dużą wolę walki”
Następny artykułTomasz Brożyna: „Stając na starcie myślimy o zwycięstwach” [wywiad]
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments