fot. Movistar Team

Dunka Emma Norsgaard (Movistar Team) wygrała pierwszy etap 34. edycji wyścigu Internationale LOTTO Thüringen Ladies Tour.

Pierwszy odcinek wyścigu etapowego odbywającego się w Niemczech przyniósł zawodniczkom ściganie się na rundach wokół miasta Schmölln. Trasa dzisiejszego etapu wyścigu Internationalen LOTTO Thüringen Ladies Tour liczyła sobie niecałe 89-kilometrów i była lekko pofałdowana.

Przez początkowe 15-kilometrów rywalizacji od peletonu nie zdołała odjechać żadna zawodniczka. Ponadto ściganie na dzisiejszym etapie utrudniał mocny wiatr. Nieco później grupa zasadnicza zaczęła się dzielić. Na czele uformował się odjazd dnia, w którym znalazło się w sumie 10 zawodniczek. Były to: Kathrin Hammes (Ceratizit-WNT Pro Cycling), Amy Pieters (SD Worx), Elizabeth Deignan (Trek-Segafredo Women), Anna Henderson (Jumbo-Visma Women), Kristen Faulkner (Team TIBCO – SVB), Friederike Stern (reprezentacja Niemiec), Valerie Demey (reprezentacja Belgii), Emilia Fahlin (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope), Liane Lippert (Team DSM) oraz Alexis Ryan (Canyon SRAM Racing).

Na 50-kilometrze rywalizacji czołowa dziesiątka miała już tylko 30 sekund przewagi nad peletonem. Następnie z grupy zasadniczej do ucieczki dołączyła siódemka kolarek. Jeszcze na około 15-kilometrów przed metą uciekinierki nadal jechały przed peletonem z przewagą oscylującą w granicach 30-40 sekund.

Sytuacja pozostawała niezmienna i na 5000 metrów przed metą wszystko wskazywało na to, że w ucieczce jedzie pierwsza liderka wyścigu Internationale LOTTO Thüringen Ladies Tour. Czołówka jednak na końcowych kilometrach znowu zaczęła się dzielić. W końcowym sprincie o zwycięstwo walczyło w sumie 9 zawodniczek.

Ostatecznie triumf odniosła Dunka Emma Norsgaard (Movistar Team), której udało dołączyć się do ucieczki wraz sześcioma innymi kolarkami. Drugie miejsce zajęła Holenderka Lucinda Brand (Trek-Segafredo Women), natomiast na trzeciej lokacie uplasowała się Belgijka Lotte Kopecky (Liv Racing).

Wyniki pierwszego etapu Internationale LOTTO Thüringen Ladies Tour 2021:

1 DAN NORSGAARD Emma Cecilie Movistar Team
2 NED BRAND Lucinda Trek-Segafredo Women
3 BEL KOPECKY Lotte Liv Racing
4 GBR HENDERSON Anna Team Jumbo-Visma
5 NED PIETERS Amy SD Worx
6 AUS CROMWELL Tiffany Canyon-SRAM
7 ALL LIPPERT Liane Team DSM (F)
8 USA FAULKNER Kristen Team TIBCO – Silicon Valley Bank
9 ALL HAMMES Kathrin Ceratizit-WNT Pro Cycling
10 SUE FAHLIN Emilia FDJ-Nouvelle Aquitaine-Futuroscope
Poprzedni artykułGiro d’Italia 2021: Klasyfikacja generalna po etapie do Cortiny d’Ampezzo
Następny artykułPaweł Bernas: „Pokazaliśmy dużą wolę walki”
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments