Foto: Warszawski Klub Kolarski

W sobotę odbyły się kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. W Dobromierzu kolarki i kolarze rywalizowali w indywidualnej jeździe na czas.

W zmaganiach kobiet na 18-kilometrowej trasie najszybsza okazała się Agnieszka Skalniak-Sójka (MAT ATOM Deweloper Wrocław), która uzyskała czas 27:22,974. Drugie miejsce, z czternastosekundową stratą do zwyciężczyni, zajęła Niemka Corinna Lechner (Isorex Noaqua Cycling Team), a trzecią pozycję zajęła Aurela Nerlo reprezentująca barwy TKK „Pacific” Toruń (+18,749).

Wyniki elity kobiet

Jazdę indywidualną na czas juniorów po raz kolejny zdominował Mateusz Gajdulewicz z Warszawskiego Klubu Kolarskiego (24:46,101). O ponad minutę wyprzedził on swojego zespołowego kolegę – Michała Pomorskiego – i Dominika Ratajczaka z UKS Copernicus Toruń.

Wyniki juniorów

Na dwa razy krótszym dystansie rywalizowały pozostałe kategorie, w tym juniorki. Wśród nich najlepsza była Maja Wróblewska z KK Ziemia Darłowska (14:25,988). Podium uzupełniły Olga Wankiewicz (UKS Copernicus – SMS Toruń; +3,703) i Tamara Szalińska (UKS Mróz TFP Jedynka Kórnik; +8,149).

Wyniki juniorek

Zmagania juniorów młodszych zakończyły się zwycięstwem Filipa Gruszczyńskiego z Grupy Kolarskiej Gliwice (13:31,179), który pokonał między innymi Patryka Goszczurnego (KTK Kalisz; +5,224) i Tomasza Listwonia (Kolarski Klub Sportowy Gostyń; +12,686).

Wyniki juniorów młodszych

W rywalizacji juniorek młodszych triumfowała Kornelia Braun ścigająca się w barwach KK Ziemia Darłowska (15:45,824). Dalsze miejsca przypadły Weronice Wąsaty (Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów; +9,634) i Kindze Marek (Mayday Team; +12,367).

Wyniki juniorek młodszych

W jeździe na czas młodzików najszybciej 9-kilometrową trasę pokonał Dawid Szulik z UKS Avatar (14:38,048). Srebro zdobył Wojciech Bućko (LKK Zakłady Mięsne „Warmia” Biskupiec; +9,509), a na najniższym stopniu podium stanął Szymon Wrona (KS Deichmann SKSM MAT Sobótka; +29,600). Wśród młodziczek triumfowała Alicja Purchalak (Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów – Szkółka STC Stargard; 16:31,698), która wyprzedziła między innymi Pię Kressin (Team Brandenburg; +14,097) i Zuzannę Merdę (MLKS Baszta Bytów; +29,092).

Wyniki młodzików i młodziczek

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments