Już dziś o godzinie 14:00 pierwsi kolarze staną do walki o legendarną maglia rosa w 104. edycji wyścigu Giro d’Italia.
Otwierający etap trzytygodniową rywalizację na Półwyspie Apenińskim odbędzie się w stolicy Piemontu – Turynie. Kolarze w samotnej walce z czasem zmierzą się z płaską trasą liczącą sobie 8600 metrów.
Jako pierwszy z rampy startowej do rywalizacji w 104. edycji Giro d’Italia wystartuje równo o godzinie 14:00 Włoch Filippo Tagliani (
Trzech Polaków, którzy pojawią się w tegorocznym Corsa Rosa zaprezentuje się o następujących godzinach. Łukasz Wiśniowski (Team Qhubeka-ASSOS) wyruszy na trasę, gdy zegar wybije godzinę 15:34. Nieco później o 15:59 pojedzie Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe), a trzy minuty po nim zobaczymy na trasie Tomasza Marczyńskiego (Lotto Soudal).
Jeśli chodzi o faworytów do zwycięstwa etapowego to już o 14:02 pojedzie Victor Campenaerts (Team Qhubeka-ASSOS). O 15:43 zobaczymy mistrza Francji w jeździe na czas Remiego Cavagne (Deceuninck-Quick-Step). Mistrz świata w tej samej specjalności Filippo Ganna (INEOS Grenadiers) wyruszy na trasę o 16:53, a zaledwie 60 sekund wcześniej zobaczymy wyczekiwany start Remco Evenepoela (Deceuninck-Quick-Step), dla którego będzie to pierwszy wyścig od feralnego wypadku na Il Lombardia.
Czasy startów do pierwszego etapu Giro d’Italia 2021:
1 | Filippo Tagliani (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec | 14:00:00 |
2 | David Dekker (Ned) Jumbo-Visma | 14:01:00 |
3 | Victor Campenaerts (Bel) Team Qhubeka Assos | 14:02:00 |
4 | Tejay van Garderen (USA) EF Education-Nippo | 14:03:00 |
5 | Giovanni Aleotti (Ita) Bora-Hansgrohe | 14:04:00 |
6 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech | 14:05:00 |
7 | Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo | 14:06:00 |
8 | Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal | 14:07:00 |
9 | Samuele Zoccarato (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 14:08:00 |
10 | François Bidard (Fra) AG2R Citroën Team | 14:09:00 |
11 | Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team | 14:10:00 |
12 | Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep | 14:11:00 |
13 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers | 14:12:00 |
14 | Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange | 14:13:00 |
15 | Krists Neilands (Lat) Israel Start-up Nation | 14:14:00 |
16 | Attilio Viviani (Ita) Cofidis | 14:15:00 |
17 | Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious | 14:16:00 |
18 | Matteo Badilatti (Swi) Groupama-FDJ | 14:17:00 |
19 | Manuel Belletti (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | 14:18:00 |
20 | Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 14:19:00 |
21 | Max Kanter (Ger) Team DSM | 14:20:00 |
22 | Maximiliano Richeze (Arg) UAE Team Emirates | 14:21:00 |
23 | Alexander Krieger (Ger) Alpecin-Fenix | 14:22:00 |
24 | Nicola Venchiarutti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec | 14:23:00 |
25 | Dylan Groenewegen (Ned) Jumbo-Visma | 14:24:00 |
26 | Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos | 14:25:00 |
27 | Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education-Nippo | 14:26:00 |
28 | Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe | 14:27:00 |
29 | Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech | 14:28:00 |
30 | Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo | 14:29:00 |
31 | Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal | 14:30:00 |
32 | Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 14:31:00 |
33 | Lawrence Naesen (Bel) AG2R Citroën Team | 14:32:00 |
34 | Nelson Oliveira (Por) Movistar Team | 14:33:00 |
35 | Mikkel Honoré (Den) Deceuninck-QuickStep | 14:34:00 |
36 | Jhonatan Narvaez Prado (Ecu) Ineos Grenadiers | 14:35:00 |
37 | Cameron Meyer (Aus) Team BikeExchange | 14:36:00 |
38 | Alessandro De Marchi (Ita) Israel Start-up Nation | 14:37:00 |
39 | Elia Viviani (Ita) Cofidis | 14:38:00 |
40 | Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious | 14:39:00 |
41 | Lars van den Berg (Ned) Groupama-FDJ | 14:40:00 |
42 | Francesco Gavazzi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | 14:41:00 |
43 | Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 14:42:00 |
44 | Nico Denz (Ger) Team DSM | 14:43:00 |
45 | Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates | 14:44:00 |
46 | Jimmy Janssens (Bel) Alpecin-Fenix | 14:45:00 |
47 | Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec | 14:46:00 |
48 | Paul Martens (Ger) Jumbo-Visma | 14:47:00 |
49 | Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Qhubeka Assos | 14:48:00 |
50 | Simon Carr (GBr) EF Education-Nippo | 14:49:00 |
51 | Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe | 14:50:00 |
52 | Samuele Battistella (Ita) Astana-Premier Tech | 14:51:00 |
53 | Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo | 14:52:00 |
54 | Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal | 14:53:00 |
55 | Umberto Marengo (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 14:54:00 |
56 | Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team | 14:55:00 |
57 | Einer Rubio Reyes (Col) Movistar Team | 14:56:00 |
58 | Pieter Serry (Bel) Deceuninck-QuickStep | 14:57:00 |
59 | Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers | 14:58:00 |
60 | Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange | 14:59:00 |
61 | Matthias Brändle (Aut) Israel Start-up Nation | 15:00:00 |
62 | Fabio Sabatini (Ita) Cofidis | 15:01:00 |
63 | Rafael Valls Ferri (Spa) Bahrain Victorious | 15:02:00 |
64 | Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ | 15:03:00 |
65 | Mark Christian (GBr) Eolo-Kometa Cycling Team | 15:04:00 |
66 | Taco van der Hoorn (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 15:05:00 |
67 | Christopher Hamilton (Aus) Team DSM | 15:06:00 |
68 | Alessandro Covi (Ita) UAE Team Emirates | 15:07:00 |
69 | Tim Merlier (Bel) Alpecin-Fenix | 15:08:00 |
70 | Natnael Tesfazion (Eri) Androni Giocattoli-Sidermec | 15:09:00 |
71 | Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma | 15:10:00 |
72 | Kilian Frankiny (Swi) Team Qhubeka Assos | 15:11:00 |
73 | Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo | 15:12:00 |
74 | Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe | 15:13:00 |
75 | Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech | 15:14:00 |
76 | Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo | 15:15:00 |
77 | Kobe Goossens (Bel) Lotto Soudal | 15:16:00 |
78 | Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 15:17:00 |
79 | Tony Gallopin (Fra) AG2R Citroën Team | 15:18:00 |
80 | Davide Villella (Ita) Movistar Team | 15:19:00 |
81 | James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep | 15:20:00 |
82 | Gianni Moscon (Ita) Ineos Grenadiers | 15:21:00 |
83 | Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange | 15:22:00 |
84 | Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation | 15:23:00 |
85 | Simone Consonni (Ita) Cofidis | 15:24:00 |
86 | Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious | 15:25:00 |
87 | Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ | 15:26:00 |
88 | Márton Dina (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team | 15:27:00 |
89 | Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 15:28:00 |
90 | Michael Storer (Aus) Team DSM | 15:29:00 |
91 | Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates | 15:30:00 |
92 | Oscar Riesebeek (Ned) Alpecin-Fenix | 15:31:00 |
93 | Simon Pellaud (Swi) Androni Giocattoli-Sidermec | 15:32:00 |
94 | Tobias Foss (Nor) Jumbo-Visma | 15:33:00 |
95 | Łukasz Wisniowski (Pol) Team Qhubeka Assos | 15:34:00 |
96 | Jens Keukeleire (Bel) EF Education-Nippo | 15:35:00 |
97 | Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe | 15:36:00 |
98 | Harold Tejada Canacue (Col) Astana-Premier Tech | 15:37:00 |
99 | Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo | 15:38:00 |
100 | Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal | 15:39:00 |
101 | Filippo Fiorelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 15:40:00 |
102 | Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën Team | 15:41:00 |
103 | Matteo Jorgenson (USA) Movistar Team | 15:42:00 |
104 | Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep | 15:43:00 |
105 | Daniel Martinez Poveda (Col) Ineos Grenadiers | 15:44:00 |
106 | Tanel Kangert (Est) Team BikeExchange | 15:45:00 |
107 | Davide Cimolai (Ita) Israel Start-up Nation | 15:46:00 |
108 | Victor Lafay (Fra) Cofidis | 15:47:00 |
109 | Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious | 15:48:00 |
110 | Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ | 15:49:00 |
111 | Lorenzo Fortunato (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | 15:50:00 |
112 | Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 15:51:00 |
113 | Nicolas Roche (Irl) Team DSM | 15:52:00 |
114 | Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates | 15:53:00 |
115 | Gianni Vermeersch (Bel) Alpecin-Fenix | 15:54:00 |
116 | Andrii Ponomar (Ukr) Androni Giocattoli-Sidermec | 15:55:00 |
117 | Edoardo Affini (Ita) Jumbo-Visma | 15:56:00 |
118 | Mauro Schmid (Swi) Team Qhubeka Assos | 15:57:00 |
119 | Hugh Carthy (GBr) EF Education-Nippo | 15:58:00 |
120 | Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe | 15:59:00 |
121 | Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech | 16:00:00 |
122 | Amanuel Gebreigzabhier (Eri) Trek-Segafredo | 16:01:00 |
123 | Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal | 16:02:00 |
124 | Davide Gabburo (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 16:03:00 |
125 | Alexis Gougeard (Fra) AG2R Citroën Team | 16:04:00 |
126 | Dario Cataldo (Ita) Movistar Team | 16:05:00 |
127 | Fausto Masnada (Ita) Deceuninck-QuickStep | 16:06:00 |
128 | Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers | 16:07:00 |
129 | Callum Scotson (Aus) Team BikeExchange | 16:08:00 |
130 | Alex Dowsett (GBr) Israel Start-up Nation | 16:09:00 |
131 | Rémy Rochas (Fra) Cofidis | 16:10:00 |
132 | Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious | 16:11:00 |
133 | Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ | 16:12:00 |
134 | Vincenzo Albanese (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | 16:13:00 |
135 | Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 16:14:00 |
136 | Nikias Arndt (Ger) Team DSM | 16:15:00 |
137 | Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates | 16:16:00 |
138 | Senne Leysen (Bel) Alpecin-Fenix | 16:17:00 |
139 | Jefferson Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli-Sidermec | 16:18:00 |
140 | Jos van Emden (Ned) Jumbo-Visma | 16:19:00 |
141 | Maximilian Walscheid (Ger) Team Qhubeka Assos | 16:20:00 |
142 | Julius van den Berg (Ned) EF Education-Nippo | 16:21:00 |
143 | Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe | 16:22:00 |
144 | Vadim Pronskiy (Kaz) Astana-Premier Tech | 16:23:00 |
145 | Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo | 16:24:00 |
146 | Stefano Oldani (Ita) Lotto Soudal | 16:25:00 |
147 | Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 16:26:00 |
148 | Clément Champoussin (Fra) AG2R Citroën Team | 16:27:00 |
149 | Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team | 16:28:00 |
150 | João Almeida (Por) Deceuninck-QuickStep | 16:29:00 |
151 | Egan Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers | 16:30:00 |
152 | Simon Yates (GBr) Team BikeExchange | 16:31:00 |
153 | Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation | 16:32:00 |
154 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis | 16:33:00 |
155 | Jan Tratnik (Slo) Bahrain Victorious | 16:34:00 |
156 | Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ | 16:35:00 |
157 | Edward Ravasi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | 16:36:00 |
158 | Quinten Hermans (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 16:37:00 |
159 | Jai Hindley (Aus) Team DSM | 16:38:00 |
160 | Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates | 16:39:00 |
161 | Louis Vervaeke (Bel) Alpecin-Fenix | 16:40:00 |
162 | Eduardo Sepulveda (Arg) Androni Giocattoli-Sidermec | 16:41:00 |
163 | George Bennett (NZl) Jumbo-Visma | 16:42:00 |
164 | Domenico Pozzovivo (Ita) Team Qhubeka Assos | 16:43:00 |
165 | Alberto Bettiol (Ita) EF Education-Nippo | 16:44:00 |
166 | Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe | 16:45:00 |
167 | Fabio Felline (Ita) Astana-Premier Tech | 16:46:00 |
168 | Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo | 16:47:00 |
169 | Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal | 16:48:00 |
170 | Giovanni Visconti (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 16:49:00 |
171 | Andrea Vendrame (Ita) AG2R Citroën Team | 16:50:00 |
172 | Marc Soler (Spa) Movistar Team | 16:51:00 |
173 | Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-QuickStep | 16:52:00 |
174 | Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers | 16:53:00 |
175 | Michael Hepburn (Aus) Team BikeExchange | 16:54:00 |
176 | Patrick Bevin (NZl) Israel Start-up Nation | 16:55:00 |
177 | Natnael Berhane (Eri) Cofidis | 16:56:00 |
178 | Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain Victorious | 16:57:00 |
179 | Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ | 16:58:00 |
180 | Samuele Rivi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team | 16:59:00 |
181 | Andrea Pasqualon (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 17:00:00 |
182 | Romain Bardet (Fra) Team DSM | 17:01:00 |
183 | Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates | 17:02:00 |
184 | Dries De Bondt (Bel) Alpecin-Fenix | 17:03:00 |