fot. Team Qhubeka ASSOS

Łukasz Wiśniowski reprezentujący barwy drużyny Team Qhubeka-ASSOS stanie na starcie rozpoczynającego się za tydzień wyścigu Giro d’Italia.

Pochodzący z Ciechanowa Wiśniowski miał już okazję ścigać się we włoskim Grand Tourze. Miało to miejsce w 2016 roku. Popularny „Wiśnia” w ekipie kierowanej przez Douglasa Rydera w trzytygodniowej rywalizacji na Półwyspie Apenińskim będzie przede wszystkim wspomagać Giacomo Nizzolo. Mistrz Europy w wyścigu ze startu wspólnego z pewnością będzie walczyć o triumfy etapowe oraz o cyklamenową koszulkę zwycięzcy klasyfikacji punktowej. 

Oprócz Łukasza Wiśniowskiego pociąg dla włoskiego sprintera stworzą Niemiec Max Walscheid i Holender Bert-Jan Lindeman. Na górskich etapach z dobrej strony może pokazać się doświadczony Domenico Pozzovivo. O zwycięstwo etapowe na etapie jazdy indywidualnej na czas może pokusić się rekordzista w jeździe godzinnej Victor Campenaerts. Kadrę ekipy Qhubeka-ASSOS uzupełnią Szwajcarzy: Kilian Frankiny i Mauro Schmid.

Skład zespołu Team Qhubeka-ASSOS w wyścigu Giro d’Italia 2021:

Giacomo Nizzolo, Domenico Pozzovivo (obaj Włochy), Łukasz Wiśniowski (Polska), Max Walscheid (Niemcy), Mauro Schmid, Kilian Frankiny (obaj Szwajcaria), Bert-Jan Lindeman (Holandia) oraz Victor Campenaerts (Belgia).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments