Daria Pikulik (KK Ziemia Darłowska) triumfowała na trzecim odcinku Tour de Lviv. W wyścigu mężczyzn najlepszy dziś okazał się Adam Stachowiak (Mazowsze Serce Polski), który ponadto został nowym liderem klasyfikacji generalnej.

Reprezentantka Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska Daria Pikulik wygrała dzisiejszy odcinek ukraińskiej imprezy po skutecznym finiszu z pięcioosobowej grupy. Na drugiej lokacie etap ukończyła Agnieszka Skalniak-Sójka (MAT ATOM Deweloper Wrocław). Trzecie miejsce zajęła zawodniczka TKK Pacific Nestle Toruń Natalia Krześlak. Jej koleżanka z toruńskiej ekipy – Karolina Karasiewicz była piąta i pozostała liderką klasyfikacji generalnej.

Wśród mężczyzn w wyścigu „dookoła Lwowa” trzeci etap wygrał Adam Stachowiak. Kolarz ekipy Mazowsze Serce Polski został ponadto nowym liderem klasyfikacji generalnej. Drugi był Michał Podlaski (KS Pogoń Mostostal), a na trzeciej lokacie uplasował się Tomasz Budziński (Mazowsze Serce Polski).

Jutro przed zawodniczkami i kolarzami finałowy etap tegorocznego wyścigu Tour de Lviv.

Poprzedni artykułPożegnanie z klasykami – zapowiedź Liège – Bastogne – Liège 2021
Następny artykułLiège-Bastogne-Liège Femmes 2021: Lizzie Deignan nie przystąpi do obrony tytułu
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.